Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Savcı Sayan: Oyum Erdoğan'a

10.07.2014 18:09
CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan Köşk seçimlerinde oyunu Erdoğan'a vereceğini bununla da yetinmeyip kapı kapı Erdoğan'a oy isteyeceğini açıkladı.

A Haber canlı yayınında Banu El'in Köşk seçimiyle ilgili sorularını yanıtlayan Savcı Sayan çarpıcı açıklamalar yaptı:

"Ben bir Cumhuriyet Halk Partili olarak oyumu Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim. Ve dolayısıyla kasaba kasaba, köy köy dolaşıp oy da toplamaya çalışacağım.

Eğer Deniz Baykal ya da Türkiye'nin içinden, gerçekten bir Anadolu insanı ve mücadele edebilecek bir aday olsaydı Erdoğan'ın aleyhine çalışacaktım ve muhalefetin ayağa kalkması için mücadele edecektim.
Ama ben bugün İngiliz oyununu görüyorum. Yine bugün Suriye'nin, Ortadoğu'nun durumunu görüyorum. Bu yüzden bu Ortadoğu ateşi içinde Ekmeleddin Bey gibi pasif, uluslararası anlamda da Türkiye'yi gerçekten şaha kaldırabilecek bir yapıya sahip olmayan biri olduğuna inananlardanım.

Dolayısıyla 2 aday arasında tercih yapmak zorunda kalacağım ve o 2 kişiden biri sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Oyumu ona kullanacağım. Ben AK Parti'ye oy vermiyorum. Ülkenin geleceği, birliği beraberliği için Erdoğan'a oy vereceğim.

Bu haber toplam 3030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri