Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seçime aylar kala CHP'de sular durulmuyor

31.01.2011 11:04
Seçime aylar kala CHP'de sular durulmuyor. İşte yeni iddialar...

CHP’de Önder Sav’a yakın isimleri istifa ettiren Gürsel Tekin’in yeni hedefi Deniz Bayka ltaraftarları oldu. Antalya il yönetimini bypass etmeye çalışan Tekin’in planını devreye giren Baykal engelledi.

CHP’de Gürsel Tekin’in, parti içi muhalefete karşı başlattığı derin operasyon tüm hızıyla sürüyor. Partide Önder Sav’a yakın il ve ilçe teşkilatlarını istifa ettiren Tekin, şimdi de Deniz Baykal’ı destekleyen teşkilatları hedef aldı. CHP kulislerinde parti yönetiminin, Baykal’ın kalesi Antalya’nın İl Başkanı Özer Ülken’in istifa etmemesi üzerine, il yönetim üyelerini istifa ettirerek yönetimi düşürmek için hareket geçtiği, ancak Baykal’ın devreye girmesi üzerine planın gerçekleşemediği iddia ediliyor.

YÖNETİMİN DÜŞTÜĞÜ İDDİA EDİLMİŞTİ

CHP’de seçim öncesi teşkilatlara yönelik operasyonlar sürüyor.İstanbulve Ankara’da Önder Sav’a yakın il başkan ve yöneticilerinin istifalarının ardından, Baykal’a yakın il teşkilatlarında da operasyon başladı. Önceki gün Baykal’ın kalesi Antalya İl Başkanlığı’ndan istifa haberleri gelmeye başladı. Yerel gazetelerin haberlerinde, 9 asıl, 6 yedek il yönetim kurulu üyesinin istifasıyla il yönetiminin tümüyle düştüğü, İl Başkanı Özer Ülken’in de görevinin sona erdiği iddia edildi.

Baykal’a yakınlığıyla bilinen Antalya İl Başkanı Özer Ülken, Kılıçdaroğlu’nun yeni göreve başladığı dönemde muhalif söylemiyle dikkat çekmişti. Ancak Ülken daha sonra Kılıçdaroğlu’na destek bildirisine imza atmıştı.

SAV’A UYGULANAN TAKTİK AYNIYDI

CHP kulislerinde, Ülken’in Kılıçdaroğlu ve Tekin tarafından, tıpkı Ankara il yönetiminde olduğu gibi il yönetimi düşürülerek görevinden alınmak istendiği, ancak Baykal’ın devreye girmesiyle planın gerçekleşemediği iddia edildi. Baykal’a yakın il başkanlarından Adana, Ağrı ve Hatay il başkanları da daha önce görevden alınmıştı.

ARKADAŞLARIMIZ İSTİFA İÇİN TACİZ EDİLDİ

Kulislerde Kılıçdaroğlu ile Tekin’in, Sav’ın kaleleri İstanbul ve Ankara’daki operasyonun ardından Baykal’ın kalesi Antalya’da da il yönetimlerini değiştirmek istediği konuşuluyor. Genel Merkez’in teşkilatlar üzerindeki istifa baskısına dikkat çeken eski Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, Star’a yaptığı açıklamada, “İl yönetim üyesi arkadaşlarımız taciz ile istifa baskısına maruz kaldılar. Baskıya dayanamayacaklarını anladığımız için istifa ettik” demişti.

İlk hamle Sav’la başladı

Baykal’ın kaset skandalının ardından istifa etmesiyle başlayan yeni dönemde, Kılıçdaroğlu’nu genel başkanlığa öneren eski Genel Sekreter Önder Sav, partideki tüm gücü elinde tutmaya çalışmıştı. Ancak Kurultayla birlikte devreye giren yeni tüzük Sav’ın bütün hamlelerini engelledi. Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Tekin, ilk olarak Sav ve ekibinin tasfiyesi için düğmeye basmıştı.

Görevimin başındayım

Söz konusu iddialarla ilgili star’ın sorusunu yanıtlayan Ülken ise il yönetiminin görevinin başında olduğunu söyledi. Herhangi bir görevden alma bilgisinin kendilerine ulaştırılmadığını belirten Ülken, “Yönetimden birkaç arkadaşımız görev değişikliği yaptı. Ancak yönetim ve görevinin başında. Bir sıkıntı yok” dedi. Ancak CHP kulislerinde bugün toplanacak olan MYK’da Antalya’nın gündeme geleceği iddia ediliyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 1996 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri