Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Şimdi Bu Gölge İsmi Konuşuyor?

16.04.2011 12:24
CHP'liler gün boyunca 'Kim bu ortak?' sorusuna yanıt ararken, en çarpıcı yorum Berhan Şimşek'ten geldi: Bu ismin Kadıköy Belediyesi ile bağı varsa çok ciddi sıkıntı olur.

Şiirlere şarkılara konu olan İstanbul'un Moda semti, bugünlerde çok farklı bir nedenle CHP'nin birinci gündem maddesi oldu. İlk olarak Vatan Gazetesi yazarı Selahattin Duman'ın gündeme getirdiği "CHP'li bir parti büyüğü, Moda Doubletree by Hilton otelini diken müteahhitin gizli ortağı" iddiası parti yönetimini sıkıntıya soktu.

Örgütler, gün boyunca "Bu isim kim?" sorusuna yanıt arayıp tahminlerde bulunurken, en çarpıcı yorum ise CHP İstanbul eski İl Başkanı Berhan Şimşek'ten geldi. Milletvekili aday adayı olan ancak listede yer bulamayan Şimşek, sözlerine, "CHP'de, 'ucube' olarak gözüken bu yapının ortağı olacak kadar parası olan kimseyi ben tanımıyorum" diye başladı ve şunları söyledi: "Listelere yön veren parti büyüğü şeklinde anılan bu kişi her kimse, demek ki çok başarılı bir arkadaşmış. Bu arkadaş parası varsa ve bu otele ortak olmuşsa hiçbir mahsuru yok. Ama Kadıköy Belediyesi ile bağı varsa ciddi anlamda sıkıntı olur. Hem parası yok hem de belediyeyle ilişkisi varsa daha büyük sıkıntı."

'SUSAN DİLSİZ ŞEYTAN'
"Gölge ismin"
kim olduğunu bilmediğini belirten Şimşek, "Ortaya çıksın konuşurum. Kimse de söyleyeceğimi engelleyemez. Babamın oğlu olsa konuşurum. Haksızlık karşısında susanlar dilsiz şeytandır" dedi. Duman, köşe yazısında "... camdan heyula binayı 'hormonlu salatalık' gibi diken müteahhidin ortağı parti büyüğü" ifadesini kullanmıştı.

TURANLI: SADECE DEDİKODU
DOUBLETREE by Hilton'u yapan Taş Yapı'nın patronu Emrullah Turanlı, "ortak" iddialarını yalanladı: "Benim hiç bir parti ya da partiliyle ilişkim yok. Ticari ilişkim de yok. Tek amacımız yatırım, istihdam. Ama dedikodu yapıyorlar."

'12 HAZİRAN'DAN SONRA YENİ TÜRKİYE'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul'da, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile birlikte, seçim koordinasyon merkezlerini ziyaret etti. Halkın desteğiyle yeni bir Türkiye inşa edeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Yolsuzluk olmasın, evimde huzur olsun diyorsanız adres CHP" dedi. Kılıçdaroğlu ve Tekin, "gizli ortak" iddialarına ilişkin ise konuşmadı.

Takvim

Bu haber toplam 1622 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri