Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aygün, yerini beğenmedi istifa ediyor

11.04.2011 00:31
CHP'de adaylık sıralamasının netleşmeye başlaması ile birlikte kavga büyüyor. Sinan Aygün, istifa yolunda.

Ankara'dan adaylık için başvuran ATO eski Başkanı Sinan Aygün, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sıralamada kendisine verdiği sözü tutmadığını öne sürerek istifa etmeye hazırlanıyor.


CHP’de adaylık sıralamasının belirlediği MYK toplantısı, kılıçların çekildiği, parti içi hesaplaşmaya son noktanın konulmaya çalışıldığı bir ortama dönüştü.


Eski Genel Sekreter Önder Sav, Kemal Anadol ve Hakkı Süha Okay ile İstanbul İl Başkanlığından istifa ederek adaylık için başvuran Berhan Şimşek’in aday gösterilmemesinin fırtınası sürerken bir çatlak da Ankara 2. Bölge’den birinci sıra adaylık sözü verilen ATO eski Başkanı Sinan Aygün’den geldi.

 

Sinan Aygün’ün ilk sıra sözü verilmesine rağmen, dördüncü sıraya atılmasına bozulduğu ve yakın çevresine, “Daha yola çıkarken sözünden dönen bir liderle nasıl çalışacaksın” diyerek istifaya hazırlandığı öğrenildi.


BERHAN ŞİMŞEK: TÜRKİYE BENİ İYİ TANIR

Öte yandan, Berhan Şimşek, Rotahaber'e yaptığı açıklamada, yarın bir basın toplantısı düzenleyeceğini ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine söylediklerini kamuoyuna açıklayacağını söyledi. Şimşek, "O 'Benim adım Kemal' diyordu. Benim adım da Berhan Şimşek. Bu ülke beni iyi tanır. Kendi arkadaşlarına verdiği sözü tutmayan, vatandaşa verdiği sözü tutar mı?" dedi.
CHP’nin Ankara sıralaması şöyle oldu.

Ankara 1. Bölge

Emrehan Halıcı
Emine Ülker Tarhan
Bülent Kuşoğlu TP’li
Levent Gök


Ankara 2. Bölge


Gülsüm Bilgehan
İzzet  Çetin
Gökhan Günaydın
Sinan Aygün
Seyhan Erdoğdu
Ekrem Oktay

Rotahaber 

Bu haber toplam 3574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri