Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin danışmanları TRT'li çıktı

16.12.2010 00:29
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM Genel Kurulu'nda CHP'nin TRT'yle ilgili eleştirilerine cevap verirken, 2 isme dikkat çekti.

Arınç'ın açıklamalarına göre, TRT'yi yandaşlıkla ve AK Parti yanlılarını işe almakla suçlayan CHP'nin parti ve Meclis'teki basın danışmanları Baha Ülgen ile Baki Özilhan TRT personeli.

Arınç'ın açıklamaları şöyle:

''Siz zannediyorsunuz ki TRT'ye alınan her kişi ya da çalışan AK Parti iktidarına yandaştır, onların görevini yerine getiriyor ve onlarla birlikte hareket ediyor. Bu çok bütüncül bir kötülemedir. TRT, buna müstahak değil. Bu, çok yanlıştır. O kadar yanlıştır ki mesela siz TRT kadrosunda olup da bazı bakanların yanında çalışan TRT çalışanlarını söylüyorsunuz ama unuttuğunuz bir gerçek var. Sayın Deniz Baykal'ın da, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da en yakınında en azından 4-5 yıldır çalışan iki görevli var. Biri Baki Özilhan, birisi de Baha Ülgen'dir. İkisi de TRT mensubudur, TRT'den maaş almaktadır, TRT'den geçici görevli olarak CHP'de görevlendirilmiştir.

Bu ikisi de değerli insanlardır. Meclis Başkanlığım döneminde Baki Özilhan'ın ne kadar dürüst, çalışkan bir gazeteci olduğunu bilen bir insanım. Sanki bütün TRT çalışanları AK Parti'nin emrinde ve hizmetinde... Hayır. Büyük bir kurumuz biz. Bizden istenen elamanları her partiye tahsis etme noktasında bugüne kadar devam ettik. Sayın Baki Özilhan ve Baha Ülgen için TRT mensubu olması bir eksiklik değil. Ama başkaları için bulduğunuz eksiklikleri bu arkadaşlar için görmüyorsanız, sadece onu hatırlatmak istiyorum.''
YÜCEL YENER DÖNEMİNDE HEM DE SINAVSIZ GİRMİŞ
Habervaktim'in edindiği bilgilere göre, CHP'nin Meclis'teki Basın Danışmanı Baha Ülgen TRT'ye Yücel Yener döneminde girmiş.

İddialara göre Baha Ülgen sınava da girmedi.

Kanal 6'da bir süre Haber Müdürlüğü yapan Ülgen, Yücel Yener'in TRT Genel Müdürlüğü döneminde hem de sınavsız TRT'de işe alındı. “Yapım yayın sorumlusu” olarak TRT'de kadro verilen Ülgen, bir süre sonra da “Uzman” yapıldı. Kadrosu TRT'de olan Baha Ülgen 2002'den bu yana Meclis'te, CHP Meclis Grubu'nda Basın Danışmanı olarak görev yapıyor.
 

Bu haber toplam 2220 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri