Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP ve İP’ten Provokasyon Çağrısı

02.04.2013 11:56
CHP’nin Ergenekon avukatlığı ve cuntacı sevdası bitmek bilmiyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ergenekon Davası’nın duruşmasına katılmak amacıyla 8 Nisan’da Silivri’ye gideceklerini bildirdi.

Tezcan, yaptığı yazılı açıklamada, Ergenekon Davası’nda sona yaklaşıldığını belirterek, düzmece davalarla, kurgulanmış soruşturmalarla, gizli tanıklarla ve sahte delillerle 21. yüzyılın Türkiyesinde Silivri’de bir toplama kampı oluşturulduğunu ileri sürdü.
Tezcan, şu ifadeleri kullandı: ‘’Silivri’de tutsak bulunan yurtseverlerimizi yalnız bırakmayacağız. Şimdi halkın ayağa kalkma zamanı. Toplama kamplarına karşı özgürlük mücadelesini yükseltme zamanı. Özgürlük meşalesini yakmak için 8 Nisan’da yine Silivri’de olacağız. Tüm yurttaşlarımızı 8 Nisan günü saat 08.30’da duruşma için Silivri’ye davet ediyoruz.’’ CHP daha önce de 50 milletvekili ile Silivri’ye gidip, olaylara çanak tutmuştu.

İP’TEN TEHLİKELİ MESAJLAR

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek’in İşçi Partisi de CHP gibi provokatif bir duruş sergiliyor. İP; Ulusal Kanal, Aydınlık ve diğer yayın organları üzerinden, “Silivri’de buluşalım, yakalım, yıkalım” şeklinde hukuku hiçe sayan, tehlikeli mesajlar veriyor...

YENİAKİT

Bu haber toplam 1636 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri