Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP yandaşı Aysever ve Sevinç Halk TV konusunda birbirine girdi

17.11.2015 18:13
Bir dönem CNN Türk'te program yapan adından Halk TV'ye kadar düşen ancak bu kanaldan da kovulan CHP yandaşı Enver Aysever ile CHP'nin kanalı olarak bilinen Halk TV'nin genel müdürü Şaban Sevinç sosyal medyada birbirini yedi.

CHP'nin kanalı Halk TV'de program yaparken görüşleri nedeniyle kanaldan atıldığını açıklayan Enver Aysever ile kanalın genel müdürü Şaban Sevinçsosyal medyada atıştı. Sevinç'in"reytingleri yerlerde sürünüyordu"sözlerine Aysever "bu süreçte Halk Tv'den her gün uyarı ve baskı geldi. Özellikle CHP'nin solcu milletvekillerini bile çıkarmama tahammül edemediler"cevabını verdi. 

AYSEVER'İN REYTİNGLERİ YERLERDEYMİŞ

CHP'nin kanalı Halk TV'nin Müdürü Şaban Sevinç, CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın Basın Danışmanı Alev Gürsoy Cimin'e verdiği söyleşide Enver Aysever'in yayından kaldırılan programı için "Kültür sanat ve edebiyat tadında bir program yapacaktı ama Enver bize 'Tamam' demesine rağmen tamamen farklı bir program yaptı, o da tutmadı. Yaptığı program bizim yayın politikamızla da uyuşmadı ve reyting de alamayınca kendisine teşekkür etmek zorunda kaldık" ifadelerini kullandı. 

HALK TV CHP MİLLETVEKİLLERİNİ İSTEMEMİŞ

Aysever bu sözlere twitterdan öfkeyle cevap verdi. Aysever şu ifadeleri kullandı:"Ben bu kişiyi hayatım boyunca hiç görmedim. Kendisiyle bir kez telefonda konuştum. Şaban Sevinç'in görevini bile bilmem. Ben Halk Tv konusunda sadece Hakan Aygün'le konuştum. Bana programın bittiğini kendisi söyledi. Şaban Sevinç'in katkısı ne bilemem. Bu süreçte Halk TV'den her gün uyarı ve baskı geldi. Özellikle CHP'nin solcu milletvekillerini bile çıkarmama tahammül edemediler. Vekil adayı olan Şaban Sevinç kanalı dilediği gibi kullanmaktadır. Deniz Baykal'ı eleştirmek yasaktır. Kanalın sahibi kimdir? Bilmiyorum. Bu Halk Tv'de fedakarca çalışan emekçilere helal olsun. Hepsinden dostluk gördüm. Bu kanal yazık ki 'Gezi Ruhu' kavrayamadı. Dilerse Şaban Sevinç, Hakan Aygün ve ben yayına çıkalım. Onlar sorsun ben yanıtlayayım; ben sorayım, onlar yanıtlasın. Hodri meydan! Eleştiri gereklidir, yapılmalıdır. Ama yalan, iftira ayıptır, suçtur."

ŞABAN SEVİNÇ AĞZINI BOZDU: MASTÜRBASYONA DEVAM ET

Bu sözlere klasik CHP üslubuyla cevap veren Şaban Sevinç "Tartışma diyorsun da seviyene inmeye niyetim yok. Kendin gibilerin twit desteğiyle burada mastürbasyona devam et" ifadelerini kullandı. Daha sonra da bu mesajı silen Sevinç, Enver Aysever'i de engelledi.

Aysever'in cevabı da sert oldu: "Yalancı Şaban Sevinç ekrana çıkalım Hakan Aygün'ü de yanına al konuşalım. Hangi CHP vekillerini sansürlediğini açıklayayım... Üslubuna bak Şaban Sevinç... Sen utanmazsın, ben senin adına utanıyorum... Yalancısın... Bir kanalın genel yayın yönetmeni bu üslupta söyleşi veremez. Söyledikleri yalandır. Hak ettiği yanıtı aldı Şaban Sevinç. Niye sildin yazdığını? Röportajda söylediğin yalanları da silecek misin?"

AYSEVER: HALK TV IRKÇI

Ardından Karşı Gazete'ye konuşan Aysever şu ifadeleri kullandı: "Halk TV, Cumhuriyet Halk Partisi içindeki bir grubun delege, üye ağalığı yaptığı, CHP’ye zarar veren, hatta bir kanadının neredeyse ırkçılığa varan söylemi, MHP’ye yakın bir tutumu olan oradaki insanları, yani milletvekillerini belirlemeye çalışan parti içerisinde hizipler kurmaya çalışan bir yapının elinde. Bu yapının başını Şaban Sevinç çekiyor. Yürütücülüğünü de Hakan Aygün yapıyor. Burada herhangi bir basın mensubunun özgür olması mümkün değil.  

Halk TV’de bir taraftan da bir 'Deniz Baykal bekçiliği' var ve bu Türkiye’ye zarar veren bir şey. Çoğulcu, özgür değil. Gezi’de yakaladığı olağanüstü şeyi de hızla kaybetti maalesef. Ne çoğulcu ne solcu. Yani şöyle söyleyeyim; ben Halk TV’de adil davrandığım için yollarım ayrıldı. Beş kuruş para almadığım bir kanaldan kovulmayı başardım. "

Bu haber toplam 2018 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri