Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de Balıkesir İsyanı

15.01.2013 17:41
CHP'de Hüseyin Aygün'ün "Kurtuluş savaşı rumlara etnik temizlik için yapıldı" sözlerinin ardından Balıkesir'den gelen fotoğraf CHP'yi karıştırdı...

 

CHP'de Hüseyin Aygün'ün "Kurtuluş savaşı Rumlara etnik temizlik için yapıldı" sözlerinin ardından Balıkesir'den gelen fotoğraf CHP'yi karıştırdı. Konuşma yapılan salonda Atatürk posterinin yere atılması ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının duvara asılması partililerin tepkisine yol açtı.
 
"KAZANAMAZSAK HEM GENEL BAŞKAN HEM BEN İSTİFA EDERİM"
Öte yandan toplantıda konuşan CHP Ankara Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Balıkesir'de seçimleri kazanamamaları halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kendilerinin istifa edeceğini söyledi.
 
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Balıkesir'e gelen ve partisinin Bandırma ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenleyen Günaydın, kendilerinin 2007 yılından itibaren kamuoyu yoklamaları yaptırdığını, yapılan bu kamuoyu yoklamalarının sonuçlarının iyi olduğunu söyledi. 2012 Aralık ayı sonunda Balıkesir ilinde yapılan kamuoyu araştırmalarını değerlendiren Günaydın, "Balıkesir'de alınan sonuçlar iyi. Amacımız sadece seçim kazanmak değil. Balıkesir'i ülkede hak ettiği yere taşımaktır" diyerek, büyük şehir kapsamına alınan ildeki olanakların kır-kent dengesinin sağlanarak her kesime yayılacağını belirtti.
 
Toplantıda sorulan bir soru üzerine, Balıkesir'de seçimlerin kaybedilmesi halinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu dahil yardımcılarının istifa edeceğini de sözlerine ekleyen Günaydın, "Önümüzde 14 ay gibi bir süre var. Siyasette her an her şey değişebiliyor. Amacımız bu süreyi iyi değerlendirmek. Ancak siyaset biliminde kesin olan hiç bir şey yoktur. Yarın ülkeyi etkileyebilecek çok farklı bir şey olur ve siyasal atmosfer tümü ile değişebilir" dedi.
 
Bu haber toplam 2590 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri