Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de büyük şok! Acaba ne içirildi

19.05.2015 11:23
Kılıçdaroğlu, Zaman’ın kahvaltı davetine katıldı. Cemaate sempatik görünmek isterken Türkiye, 1930’lardan daha kötü’ deyip Atatürk’ü karaladı. Akıllara aynı soru takıldı: Acaba ne içirildi!

Ana muhalefet partisi, yeni bir skandalla gündeme geldi. Paralel Yapı'nın gazetesi Zaman'a röportaj veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ü adeta kötüledi! Atatürk'ün partisi CHP, köklerine ihanet etti. CHP yıllarca "Kemalizm" kelimesinin arkasına sığınarak, iktidara gelmeyi hedefledi. Ancak her defasında sandıkta yenilgiye uğrayarak, sağa-sola savrulmaktan vazgeçmedi.

Paralel "okyanusta" yüzmeye devam eden CHP'nin son hamlesi ise herkesi şaşkına çevirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri için Türkiye'de darbe girişiminde bulunan paralel ihanet çetesiyle kol kola girdi. Fethullah Gülen'in gazeteleri, CHP'yi manşetlerden verdi. Oy için Paralel Yapı'ya umut bağlayan Kılıçdaroğlu, önceki gün Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal gibi milletvekillerini tutuklatan Fethullahçı Terör Örgütü'nün gazetesi Zaman'ın yöneticileriyle, Ankara'daki Marriot Otel'de bir araya geldi.

Kahvaltı masasında toplanan CHP lideri ve Zaman'ın Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, seçimi değerlendirdi. Objektiflere yansıyan fotoğraflar ise "gizli ittifak" iddialarını güçlendirdi. Kılıçdaroğlu, Zaman'ın duymak istediği her şeyi tek tek söyledi. AK Parti hükümetini eleştirirken, 1930'lu yıllarda yani Atatürk döneminde Türkiye'nin kötü durumda olduğunu belirtti. "Yeni Türkiye" ile "Atatürk Türkiyesi"ni kıyaslayan Kılıçdaroğlu, "Ülke 1930'lu yılların tek parti döneminden daha kötü" dedi. Yani Paralel Yapı'nın gazıyla hükümeti eleştirmek isterken, CHP'nin kurucusu Atatürk'ü kötüledi. Vatandaş ise Atatürk'ün kurduğu CHP'yi Gülen'in hizmetine sunan Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Takvim

Bu haber toplam 1212 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri