Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de Ergenekon çatlağı

25.01.2011 09:22
CHP’nin iki genel başkan yardımcısı Ergenekon sanığı Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay için karşı karşıya
Batum, “PM’de vekil adayı olarak önereceğim” derken, Tekin “Gündemimizde yok” dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum,Ergenekondavasından tutukluMustafa Balbayve Tuncay Özkan’ın millevekili adayı yapılmasını Parti Meclis’inde gündeme getireceğini söyledi.

Batum, Habertürk Televizyonu’na yaptığı açıklamada, Özkan ve Balbay’ın vekillik adaylığının sadece kendi fikri olduğunu söyledi. Batum, “Parti Meclis’inde bunun için direceğim” dedi.

‘ÇOK DEĞERLİ KİŞİLER’

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ise, MYK sonrası Ergenekon sanığı Balbay ve Özkan içen, ‘’Geçmişte önemli mücadeleler vermiş Çok değerli kişilerdir” ifadesini kullandı.

Gündemimizde bu konu henüz yok

CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, diğer Genel Başkan Yardımcısı Sühel Batum’un Ergenekon sanıkları Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay’ın milletvekili adayı yapılması önerisine “CHP’nin gündeminde adaylık yok” dedi. CHP’ninAnkaraGenel Merkezi’nde gazetecileri ağırlayan Tekin, Türkiye’nin ve CHP’nin şu anki gündeminin işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk gibi konular olduğunu ifade ederek ‘’CHP’nin bugün gündeminde adaylık konusu mu var?’’ diye sordu. Tekin, herkesin aday olma hakkı bulunduğunu ancak adaylıkların nisan ayında değerlendirileceğini de kaydetti.


STAR GAZETE

 

Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri