Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de kaos büyüyor!

11.02.2014 17:01
CHP’de yerel seçimler öncesi başkan adayı krizi giderek büyüyor.

CHP’de belediye başkan adaylığı krizi büyüyerek devam ediyor. Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu’da bazı bölgelerde aday bulmakta dahi sıkıntı çeken CHP yönetimi, kıyı kesimleri ve güçlü olduğu yerlerde de tercihleriyle partililerin büyük tepkisini topladı. Birçok yerde protesto ve istifalar yaşanırken son bilgi Sakarya’dan geldi. Genel Merkez’in daha önce Büyükşehir Belediye başkanı adayı olarak açıkladığı Raşit Dünya geri çekildi.

Her yerde isyan ve istifalar

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) yerel seçim krizi giderek büyüyor. Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin istifalarının ardından Eyüp Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Hüseyin Selami Çelebiloğlu da geri çekildi. Antalya, Hatay ve İzmir’de de partililer protestoda bulurken Konak belediye başkan adayı eski milletvekili Hakan Tartan’da partiden istifa etti. Hatay’da eski ülkücü ve AK Parti’den belediye başkanlığı yapan Lütfü Savaş’ın aday gösterilmesi partililer tarafından büyük tepki gördü. İstanbul’da CHP’nin elindeki birçok ilçede Sarıgül’ün belirlediği isimlerin aday olarak gösterilmesi de büyük tepki çekti.

Sakarya’da açıklanan aday da çekildi

Son olarak parti yönetimi tarafından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Raşit Dünya’nın adaylığı gerçi çekildi. Yaklaşık bir ay önce adaylığı açıklanan Dünya’nın yerine ise diğer aday adayı Ecevit Keleş aday olarak gösterildi.

 

Demokrasi isteyen partiliyi dışarı attırdı

Protestolar sebebiyle dün genel merkezi basan partililer bugün de grup toplantısına gelerek tepkilerini ortaya koydular. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, parti içi demokrasi istediğini söyleyen bir partiliyi “Atın onu dışarı. Çıkarın dışarıya…” şeklinde bağırarak grup toplantısından dışarı attırdı.

Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri