Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de Kılıçdaroğlu-Baykal gerginliği

20.06.2015 01:22
Cumhuriyet Halk Partisi'nde Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal arasında Erdoğan-Baykal görüşmesinin gerginliği yaşandı.

Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi konusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal arasında karşılıklı açıklamalar yapıldı.

Sözcü'ye konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan-Baykal görüşmesi hakkında "“Sayın Deniz Baykal, televizyona yaptığı açıklamanın biraz daha ayrıntılısını bana anlattı. Bilgim dahilindeydi görüşme.

"BAYKAL GİTMEYE NİYETLİYDİ"

Baykal gitmeye niyetliydi. Ben ‘Sakın kaçak Saray’da olmasın” ve ‘Koalisyon konusu olmasın’ dedim. Ama içeride koalisyon da görüşülmüş. Sayın Deniz Baykal’ın o gece bana neden ulaşamadığını ise ben de anlamadım. Tam tersine o gece saat 24.00’ten sonra da ayaktaydım ve uyumuyordum.’’ dedi.

BAYKAL'DAN CEVAP GECİKMEDİ

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'dan cevap gecikmedi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine cevap veren Baykal, şunları söyledi; "Sayın Erdoğan’la konuşmamızda tek kelime bile olsa böyle bir şey konuşulmadı. Siyasi geleceğimle ilgili hiçbir konuşma geçmedi. Beni işin içine sokacak hiçbir model önerisi olmadı. Yaptığımız görüşme sırasında Sayın Erdoğan’ın bana böyle bir teklif yapmış olabileceğini ya da benim böyle bir teklife muhatap olduğumun kendi partililerimiz tarafından konuşulması, düşünülmesi daha acıdır.”

Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri