Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de Köşk için ikinci aday krizi!

28.06.2014 00:46
CHP'de çatı çatırdamaya başladı bile! Ekmeleddin İhsanoğlu ismine karşı çıkan Süheyl Batum ikinci aday için dilekçeyi imzaladı.

CHP'deki Ekmeleddin İhsanoğlu krizi giderek büyüyor! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Köln ziyaretinde Aleviler'in İhsanoğlu'na destek olmayacağını açıklamasının ardından ikinci darbe de CHP Milletvekili Süheyl Batum'dan geldi. Batum ikinci aday için ilk imzayı attı!

Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı çıkan CHP'liler ikinci aday için hazırlığa başladı! Ankara kulislerindeki bu iddiaları güçlendiren ilk adım ise CHP Milletvekili Süheyl Batum'dan geldi. Milletvekili Batum, Ulusal Kanal canlı yayınında "çatı aday" Ekmeleddin İhsanoğlu ismine karşı çıktı CHP'nin kendi adayını göstermesi gerektiğini söyledi.

İLK İMZAYI ATTI BİLE! 

Köşk için alternatif aday olması gerektiğini söyleyen Batum, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş'ın ardından üçüncü aday için Emine Ülker Tarhan'ın ismini önerdi. Adaylık için henüz kendisiyle konuşmadığını söyleyen Batum, canlı yayında TBMM'ye sunulmak üzere hazırladığı dilekçeye ilk imzayı attı.

İKİNCİ ADAY ŞART!

Bu arada CHP'li seçmenin İhsanoğlu'na tepki için sandığa gitmeyeceği belirtiliyor. Ankara kulislerinde ise Erdoğan'ın ilk turda seçilme şansını artıracak bu ihtimalin zayıflatılması için CHP'de ikinci bir adayın çıkarılacağı iddia ediliyor.

İşte o imza;

852.20140627234514.jpg

Bu haber toplam 1200 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri