Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de kredi çatlağı

07.01.2013 16:53
İmralı'daki tarihi görüşmelerle ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'AK Parti'ye yeni kredi açıyoruz' sözleri ana muhalefet partisinde çatlağa neden oldu. CHP içindeki “ulusalcı” kanat bu sözlere tepki gösterdi.

 

Başbakan Erdoğan'ın, Afrika seyahati öncesinde CHP'ye yaptığı çağrıyı dün televizyondan izleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, kurmaylarıyla gelinen noktayı değerlendirdi. Bu toplantıda “Parlamento çözümünde ısrarcı olma” görüşünün ağırlık kazandığı ifade edildi. 

 
Kılıçdaroğlu'nun yaptığı çıkışa ilk karşı ses ise CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ile CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'dan geldi. Özcan sosyal paylaşım sitesi twitterdan “Terör örgütü elebaşı ile AKP arasındaki görüşmelere milletin açılmış bir kredisi bulunmamaktadır, ben böyle düşünüyorum” diye yazdı. 
 
CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ise şunları kaydetti:
 
“Türk ulusunun kredi vermediği bir görüşmeye biz siyasilerin kredi vermesi en hafif deyimi ile söz konusu olamaz. Bu kritik yılda herkesin düşüncesi net sınırları belli olmalı. Safı net insanları çözümlerin parçası olurlar. Müzakere neyi isteyip neyi istemediği belli olanların sonuç almayı başarabileceği bir olaydır. Devlet katillerle müzakere etmez, edemez. Demokrasi de çözüm yasama ve yürütme yolu ile olur. ”
 
YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOĞMAZMIŞ 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun'terör sorununu çözmek için hükümete kredi veriyoruz' açıklamasına tepki gösteren Başbakan Erdoğan,'Sen nereye kredi vereceksin, sen krediye muhtaçsın. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış, bunlar doymuyor' demişti. 
 

Bu haber toplam 2088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri