Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de Liste Ve İstifa Şoku!

19.02.2014 00:27
CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı, belediye meclis üyeleri ile ilgili aday listesini saat 17.00'de İlçe Seçim Kurulu'na elden teslim edemedi. Belediye başkanı ve ilçe başkanının aday kavgası istifa getirdi.

CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'in uzun süren liste tartışması sonrasında CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı, belediye meclis üyeleri ile ilgili aday listesini saat 17.00'de İlçe Seçim Kurulu'na elden teslim edemedi. İlçe Seçim Kurulu'ndaki görevliler CHP teşkilatının gönderdiği faksı imzalayarak onaylamak durumunda kaldı. CHP'nin listesi İlçe Seçim Kurulu'na gecikmeli olarak teslim edilmesi sonrası tutanak tutuldu.

Haber7'nin haberine göre; CHP'nin belediye meclis üyelerinin isimlerinin bulunduğu listenin orijinal nüshasını yazılı olarak ve bir disk içerisinde elden İlçe Seçim Kurulu'na teslim edemesi sonrası Ak Parti harekete geçti. Listenin sadece faks yoluyla İlçe Seçim Kurulu'na teslim edilmesine Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir itiraz etti. İtiraz sonrası CHP meclis üyelerinin seçime girmeleri riske girdi.

İl Seçim Kurulu'nun Ak Parti'nin itirazını önümüzdeki günlerde karara bağlaması bekleniyor.

LİSTE KRİZİ İSTİFA GETİRDİ

CHP'li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz tarafından hazırlanan listeye kendi yakınlarını ve tanıdıklarını yerleştirmesi CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı'nda krize sebep oldu. Genç ile Deniz birbirine girerken tartışmalar istifa getirdi.

Mehmet Deniz, yaşanan sert tartışmalar sonrasında görevinden istifa ettiğini açıkladı. Mehmet Deniz, istifa gerekçesini daha sonra düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacağını ifade etti.

Bu karar CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı'nda deprem etkisi yaratırken yönetimin de Başkan Deniz'le birlikte istifa edeceği öğrenildi.

habervaktim

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri