Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de sızan ilk isimler

07.04.2015 00:35
CHP Parti Meclisi toplantısı krizle başladı. Listelerde Mehmet Bekaroğlu, Levent Gök, Sencer Ayata'nın adının bulunmadığı iddia edildi.

CHP Parti Meclisi'nin toplantıya başlar başlamaz ara vermesi 'anlaşmazlık mı var' söylentilerini beraberinde getirdi.

CHP'ye yakın kaynaklar Kılıçdaroğlu'nun listesinde Mehmet Bekaroğlu ve Sencer Ayata'nın adının listede bulunmadığını öne sürdü. Yine PM toplantısından kulislere taşınan diğer iddiaya göre ise Levent Gök de listelerde yer bulamadı.

 

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. 362 adayını ön seçimle belirleyen CHP'de, 37'si kontenjan olmak üzere kalan 188 aday, PM toplantısı ile belirlenecek.

CHP, 29 Mart'ta 41 il 45 seçim bölgesinde hakim denetiminde ön seçim gerçekleştirdi.

Yaklaşık 700 bin üyenin oy kullandığı ön seçimlerde, arasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın da olduğu 362 adayını belirleyen CHP'de, kalan adaylar ise bu akşam toplanan PM'de oylanacak.

10 seçim bölgesinde örgüt denetiminde eğilim yoklaması yapan CHP'de sadece 37 kontenjan uygulanacak.

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından tam yetki verilen Kılıçdaroğlu'nun belirleyeceği adaylar, tüzük gereği Parti Meclisi'nden onay aldıktan sonra YSK'ya bildirilecek.

İstanbul birinci bölgede 1,3,5,7 ve 9'uncu sıralar, ikinci bölgede 1,3,5 ve 7’nci sıralar, üçüncü bölgede 1,3,5,7 ve 9’uncu sıralar, Ankara'da birinci bölgede 1,3,5 ve 7'nci sıralar, ikinci bölgede 1 ve 3'üncü sıralar, İzmir'de ise birinci ve ikinci bölgelerde 1,3 ve 5’inci sıralar merkez adaylarına ayrıldı.

CHP'de Adana 2 ve 5'inci sıralar, Adıyaman 2'nci sıra, Kahramanmaraş ve Kayseri 2'nci sıra, Muğla'da 2'nci sıra, Mersin'de 1 ve 4'üncü sıralar, Tekirdağ'da ilk sıra, kontenjan adayı uygulanacak yerlerden.

LİSTETEN SIZAN İSİMLER

CHP PM’de Aydın kontenjan adaylığı için Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ankara’da Haluk Koç, Antalya’da ise Eski Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’ın aday gösterileceği öğrenildi.

BEKAROĞLU LİSTEDE YOK!

Bu arada CHP'de Parti Meclisi toplantısına ara verildi. İddialara göre CHP'de liste krizi yaşanıyor. Mehmet Bekaroğlu, Levent Gök ve Sencer Ayata'nın isimleri listede yok.

 

 

 

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri