Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’de Taciz İddiası

12.02.2013 11:54
CHP Afyon İl Teşkilatı’nda taciz skandalı yaşandığı ileri sürüldü.

Afyon’un yerel gazetesi Odak’ın “Afyon CHP’ye şok suçlama: 2. TACİZ VAKASI” başlıklı haberine göre, Grup Başkanvekili Muharrem İnce’ye yapılan ‘cinsel taciz’ suçlamasının benzeri Afyonkarahisar CHP İL Başkan yardımcısı S.E. için de yapıldı. İl yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden E.E. adlı kadın verdiği dilekçede kendisinin ve partiye getirdiği kız arkadaşlarının başından geçenleri tüm ayrıntıları ile açıkladı.

Gazetenin iddiası böyleydi.

Haberde ayrıca “Sabaha karşı aradı mesajlar attı”, “Partiye gelen kızları bile rahatsız etti” şeklinde başlıklar yer aldı.

Ardından bir açıklama geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Yönetimi eski üyesi E.E., iddialarla ilgili bir açıklama yaptı. E.E. açıklamasında iddiaların asılsız olduğunu savundu. Açıklama şöyle:

“11 Şubat 2013 tarihli İlimiz yerel gazetelerinden Odak Gazetesi 1. Ve 12. Sayfada yayınlanan ‘’CHP’DE 2. TACİZ VAKASI’’ başlıklı haberdeki söz konusu iddialar asılsızdır. Ben partideki görevimi bırakma sebeplerini dilekçemde yönetimime bildirdim. Siz değerli Basın Mensubu Arkadaşlarıma da ilk ağızdan 07/02/2013 tarihinde mail yoluyla gerekli açıklamamı yaparak bilgilendirdim. Bunun dışında herhangi bir basın kuruluşuna yazılı yada sözlü açıklamada bulunmadım. Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Yönetiminde görev aldığım süre zarfında şahsıma yapılan hakaret ve yıldırma çalışmaları vardır ama haberde söylendiği gibi parti içerisinde, ne şahsıma ne de çalışmalarımıza getirdiğim kız arkadaşlarıma cinsel taciz söz konusu değildir. Bir süredir yaşadığım sorunların içeriği bunlardan ibarettir. Bu konularında içeriğinde yer aldığı istifa dilekçemi, İl Başkanlığına ileterek görevimi bıraktığımı bildirdim.. Fakat İl Yönetimi bu gizli evrakı gerektiği gibi koruyamamış ve dilekçem basına yansımıştır. Bu ayıpta İl Yönetimi’nin ayıbıdır… Şahıslardan kaynaklanan sorunların partiye mal edilmeye çalışılması da ayrıca üzücü bir durumdur. CHP İl veya İlçe Yönetimi ile haberdeki gibi bir taciz olayı yaşanmamıştır.”

08res-001.jpg

“BEN BÖYLE BİR AÇIKLAMADA BULUNMADIM”
Resminin izinsiz kullanıldığını ifade eden E.E. “Resmimin izinsiz kullanılması ve dilekçemde yazılı sorunların çarpıtılmasından duyduğum rahatsızlıktan dolayı gereğini yapacağım. Gerekli hukuki işlemleri ve yasal haklarımı kullanmak üzere şimdilik saklı tutuyorum. Ben Odak Gazetesi’ne böyle bir açıklamada bulunmadım. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımı da bu konuda bilgilendirir, konuyla ilgili an itibariyle daha hassas davranacağınızı umut ederek yaptığım açıklamamın dışında şahsım adına herhangi bir söylem haberinin yapılmamasını rica ederim” dedi.

Bu haber toplam 3194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri