Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de yaprak dökümü!

09.04.2015 23:52
CHP Siirt Milletvekili adayı Cindi Eren, parti içindeki sorunlardan dolayı adaylıktan çekildiğini belirtti.

CHP'nin Siirt'te 2'nci sıra milletvekili adayı Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, parti içindeki sorunlardan dolayı adaylıktan çekildiğini söyledi.

İstifa dilekçesini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim ettiğini belirten Eren, şunları kaydetti: "İstifa etmemin sebebi parti içindeki ailevi meselelerdir. Yaklaşık 12 yıldan bu yana partimin çeşitli görevlerinde yer aldım. Partimizin bundan sonra bana vereceği her türlü görevi de başarıyla yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğim. Görevim süresince bana her türlü desteği veren il ve ilçe başkanlarına ve tüm partili arkadaşlarıma teşekkür ederim."

YAPRAK DÖKÜMÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, memleketi Tunceli'den ikinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği iş adamı Gürsel Erol da adaylıktan çekilmişti.

Dün de CHP'den Gaziantep 9. sıra milletvekili adayı olan Mahmut Kozbaş'ın ardından Fahri Ertik de adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

Gaziantep 9. sıra milletvekili adayı olan Veteriner Mahmut Kozbaş'ın adaylıktan çekildiğini açıklamasının ardından, CHP Nevşehir’den 3. Sıra milletvekili adayı olarak gösterilen Fahri Ertik adaylıktan çekildi.

CHP Nevşehir İl Başkanlığı tarafından daha önce eski İl Başkanı Mehmet Değirmenci’nin 3. Sıra Milletvekili adayı olarak açıklanmasının ardından dün YSK’ya verilen listede Cumhuriyet Halk Partisi 3. Sıradan milletvekili adayı olarak Fahri Ertik ismini açıklamıştı. Tüm bu yaşanan gelişmelerin ardından ise CHP 3. Sıra milletvekili adayı Fahri Ertik milletvekili adaylığından çekildi. Yerine ise yeniden eski İl Başkanı Mehmet Değirmenci 3. Sıra milletvekili adayı olarak yazılmış oldu.

 

 

Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri