Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de yeni kriz

20.06.2011 01:27
CHP'deki kurultay sesleri gün geçtikçe yükseliyor.

Kılıçdaroğlu'nun restine rağmen, Sav ve Baykal cephesinin kurultay için gerekli sayıya ulaştığı belirtiliyor. Üstelik muhalifler tedbiri de elden bırakmıyor.

Seçimlerin hemen ardından kurultay tartışmasının başladığı CHP'de, kritik günler yaşanıyor.

MUHALİFLER KURULTAYA HAZIRLANIYOR

Kılıçdaroğlu'nun 'gelin yüzüme söyleyin' çıkışı muhaliflerin hızını kesmedi. Öyle ki, Sav ve Baykal cephesinin kurultay için gereken sayıya ulaştığı belirtiliyor.İMZALAR NOTER ONAYLI ALINACAK

İmza için nabız yoklamasını sürdüren muhalif cephe oldukça da temkinli. Zira imzaların geri çekilme ihtimaline karşın "noter onaylı imza toplama" kararı alındı.

Muhalif taraflar arası birliğin sağlanması durumunda, delege oyuna sunulacak blok liste ise tamamlandı. Yeterli imzaya ulaşılıp kurultayın toplanması durumunda, Genel BaşkanKemal Kılıçdaroğluda blok listesini sunacak. Yani muhtemel kurultay, Kılıçdaroğlu ve Baykal-Sav ekibinin blok liste çarpışmasına sahne olacak.

Muhalif cephe, Genel Merkez'in 76 il başkanı Kılıçdaroğlu'na destek veriyor yönündeki açıklamasını da inandırıcı bulmuyor.

Siyasi Partiler Yasası gereği kurultay için toplanan ilk imza ile son imza arasında 15 gün olması gerekiyor. Bu sebeple muhalifler nabız yoklamasını tamamladıktan sonra 15 günlük süreyi aşmamak için imza toplayacak. İmzaların toplanmasının ardından işleyecek takvime ise Kılıçdaroğlu karar verecek.

SAMANYOLU HABER TV

 

Bu haber toplam 1606 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri