Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de Yeni Operasyon İddiası

04.07.2011 16:03
Genel seçimin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başarısız olan illerle ilgili yeni operasyon yapacağı iddia edildi.

CHP, muhaliflerin kurultay girişimi ve Meclis'teki yemin etmeme krizinin ardından bu defa Ankara,İstanbulveİzmiril başkanlarının seçim başarısızlığı sebebiyle görevinden alınacağı iddiasıyla hareketli günler yaşıyor.

Genel seçimin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında, "Ankara, İstanbul, İzmir,Adana gibi metropoller de dahil tüm sonuçları en kısa sürede masaya yatıracağım. Başarıyı ödüllendirip başarısızlığın hesabını soracağım. Tek tek örgüt başkanlarını çağıracağım ve gerekirse görevden alacağım." açıklamasında bulunmuştu.

CHP kulislerinde, beklenen oy oranının yakalanamadığı Ankara, İstanbul ve İzmir'de il başkanlarının görevden alınarak yerlerine yeni isimlerin atanacağı konuşuluyor. İzmir'de genel seçimden 6 ay önce göreve gelen CHP İl Başkanı Tacettin Bayır'ın yerine, eski İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu'nun yeniden getirileceği iddia ediliyor. Daha önce iki defa başkanlık görevi yürüten ve kurultay için imza vermeyeceğini açıklayan Nalbantoğlu'nun da yeniden il başkanı olmaya yeşil ışık yaktığı belirtiliyor. CHP Genel Merkezi'nin il başkanlarına yönelik operasyona, kurultay sürecinin kesinlik kazanacağı 6 Temmuz 2011'den sonra başlayacağı da ifade ediliyor.

Bu haber toplam 1484 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri