Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den 11 vekille Güneydoğu çıkarması

09.04.2013 13:50
CHP'li 11 vekil 5 gün sürecek gezi için Güneydoğu'ya gidiyor.

Ergenekon Davası'nda savcıların mütalaalarını açıklamalarının ardından yapılacak olan ilk duruşmada sanıklara destek olmak amacıyla binlerce kişi Silivri Cezaevi önüne geldi. Protesto gösterisine dönüşen olaylarda göstericiler bariyerleri yıktı. Polis ve jandarma tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Ortalık savaş alanına döndü. Silivri'de görülen Ergenekon Davası'nda mahkeme başkanı, çıkan olayları göz önünde bulundurarak duruşmayı erteledi.

DÜN SİLİVRİ ÇIKARMASI YARIN GÜNEYDOĞU

CHP de milletvekilleriyle Silivriye çıkarma yaptı. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, CHP genel Sekreteri Bilhun Tamaylıgil, İstanbul Milletvekili Umut Oran, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz de Silivri'deydi. CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz'ün göstericileri yönlendirdiği anlar kameralara bile yansıdı. İşte dün Silivri çıkarması yapan CHP şimdi Güneydoğu'ya gidiyor.

 

 

5 GÜN SÜRECEK GÜNEYDOĞU GEZİSİ

CHP milletvekilleri, 5 gün sürecek Şanlıurfa gezisine çıkıyor. Şanlıurfa'nın ilçelerinde temaslarda bulunacak, burada ailelerin yanında kalacak. "Barış istiyoruz" mesajı verecek olan milletvekilleri, Diyarbakır, Hakkari, Van, Kars'ta da program düzenlemeyi planlıyor.

11 VEKİLLE GÜNEYDOĞU ÇIKARMASI

Aralarında CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Gülseren Onanç, CHP İstanbul Milletvekilleri Müslim Sarı, Mahmut Tanal, Binnaz Toprak, Aykut Erdoğdu ve Sedef Küçük, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer'in de bulunduğu heyet, yarın ilk olarak Gaziantep'e hareket edecek. CHP Gaziantep İl Merkezi'ni ziyaret edecek heyet, ardından Şanlıurfa'ya geçecek.

PROGRAMDA NE VAR

Milletvekilleri, 10 Nisan Çarşamba günü emniyet teşkilatının kuruluş etkinliklerine katılacak. Heyet, aynı gün Balıklıgöl'ü, Kapalıçarşı'yı, Hazreti Selahattin Eyyübi Türbesi'ni ziyaret edecek, Harran ilçesinde temaslarda bulunacak.

Heyet, 11 Nisan Perşembe günü Şanlıurfa'nın kurtuluşu etkinliklerinde bulunacak, daha sonra sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı yapacak, Karaköprü CHP İlçe örgütünü, Karaköprü'deki köy ve mahalleleri, Kısas beldesini ziyaret edecek.

Milletvekilleri, 12 Nisan Cuma günü Bozova ve Hilvan ilçelerinde temaslarda, Atatürk Barajı'nda incelemelerde bulunacak.

Heyet, gezinin son gününde ise Birecik ve Halfeti ilçelerinde olacak.

''BARIŞ YOLUNDA BULUŞACAĞIZ''

Programı organize eden CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, AA muhabirinin, gezinin amacına ilişkin sorularını yanıtladı.

Demir, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Van, Batman, Adıyaman, Kahramanmaraş'takilerin, Şanlıurfa'nın kurtuluşu olan 11 Nisan'da milletvekilleriyle barış yolunda buluşacağını ifade etti.

''MODAYA UYARAK YAPILAN BİR İŞ DEĞİL''

Bu programın Halfeti'de iki ay önce yapılan İl Danışma Kurulu toplantısında gündeme geldiğini, bu fikrin Şanlıurfalılar'dan çıktığını belirten Demir, "İki-üç aydır düşündüğümüz, planladığımız bir etkinlik bu. Modaya uyarak yapılan bir iş değil. Göstermelik değil. Doğusuyla, batısıyla bir bütün olduğumuzu, kültürüyle, yemeğiyle bir farkımızın olmadığını, biriz, kardeşiz mesajını vermek için önceden planladığımız bir program. Köprü oluşturuyoruz" dedi.

''AİLELERİN EVİNDE KALACAĞIZ''

Demir, Şanlıurfa'da gittikleri yerlerde akşam ailelerin evlerinde kalacaklarını anlatarak, "Yemeklerini yiyeceğiz, sevinçlerini, sorunlarını, dertlerini paylaşacağız, halay çekeceğiz. Gerçek barış istiyoruz. Tabandan, insanların, ailelerin karşılıklı buluşmasıyla bunun, daha iyi, temelli, güçlü olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Bu haber toplam 1532 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri