Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den 26 yıl sonra bir ilk

02.12.2013 00:26
Uygulama en son 1987'de yapılmıştı.

CHP İstanbul İl Örgütü tarafından 17 ilçede, 111 ilçe belediye başkan aday adayı için 77 bin 345 üyenin oy kullanacağı eğilim yoklamaları başladı.

 CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Üsküdar'da Halil Rüştü Ortaokulu'nda oy kullandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul'un 17 ilçesinde Cumhuriyet Halk Partili üyelerin katılımıyla sandığa gidildiğini belirtti.

  Salıcı, şunları kaydetti:

"Şu anda Üsküdar'dayız. Üsküdar benim ilçem aynı zamanda. Ben de oyumu kullandım. Üsküdar'da olduğu gibi diğer bütün ilçelerde de hiçbir sorun olmadan Cumhuriyet Halk Partilililer sandığa gidiyor. Kendi belediye başkan adaylarını kendileri belirleyecekler. Bu uygulama en son 1987'de yapılmıştı. 1987'den sonra ilk defa İstanbul'da 17 ilçede eğilim yoklaması yapılıyor. Bundan sonra diğer ilçelerimizde de böyle bir yöntem uygulanması için çalışmalar yapılıyor. 7 aday adayı olduğu için Üsküdar'daki aday sayısı 3'e düşürülecek. Yani örgütümüz 7 kişiyi 3'e düşürecek. En çok oy alan 3 arkadaşımız önümüzdeki süreçte gerek kamuoyuna sorularak anket yoluyla, gerekse genel merkezin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda teke düşürülerek, bir arkadaşımız belediye başkanı adayı olacak. Dolayısıyla o arkadaşımızın yanında hep beraber olacağız."

haberler.com

Bu haber toplam 1294 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri