Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Aziz Yıldırım'a ziyaret

27.05.2012 13:28
CHP milletvekilleri Erdoğan Toprak, Süleyman Çelebi ve Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti.

Ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Toprak, "Sayın Aziz Yıldırım'a, hem Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu, hem de yeniden başkan seçilmesi dolayısıyla başarılar diledik" dedi. "Fenerbahçe camiasının Yıldırım'ın yakında tahliye olacağı konusunda bir beklentisi var. Kendisinin de böyle bir beklentisi var mı?" şeklinde soru yöneltilen Toprak, "Kendisinin de böyle bir beklentisi var. Suçsuz olduğuna inanıyor ve yakında çıkacağını umut ediyor. Biz de öyle umut ediyoruz. Çünkü sayın Yıldırım'ın bence burada olmaması lazım. Hukukun tecelli etmesi lazım. Türk sporuna hizmetlerinin devam etmesi lazım" ifadelerini kullandı.

"GEREKİRSE 10 YIL DAHA YATARIM"

Habertuk gazetesinin haberine göre; Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım görüşmede milletvekillerine, " Benimle ilgili davada yargı iyi bir sınav veremedi. Hukuk ve bağımsız yargı herkese lazım. 10 yıl daha yatabilirim bu önemli değil, önemli olan haksızlıklara karşı yeterli mücadele bu ülkede verilemiyor. Birisinin bunu yapması lazım. Ben bu konuda kararlıyım. İnsanların cezaevlerine düşmesi güzel şeyler değil. Şimdi Mehmet Ağar hepse düştü. Ona geçmiş olsun mesajlarımı ilettim. Çünkü cezaevine düşmenin ne olduğunu şimdi çok iyi anlıyorum" dedi.

"G.SARAY MAÇINDAKİ OLAYLARDA PROVAKASYON VAR"

Görüşmede Yıldırım, Şükrü Saracoğlu standında Galatasaray ile oynanan şampiyonluk maçında çıkan olaylarla ilgili de görüşlerini dile getirdi. Yıldırım CHP'li milletvekillerine, " Güvenlik birimleri önlemleri alsaydı, olaylar bu hale gelmeden önlenebilirdi. Ayrıca olayları tahrik edenler oldu. Olaylarda provakosyon kokusu var. Arka planı iyi araştırılırsa, bu ortaya çıkarılır. Biber gazı sıkılmadan müdahele edilebilirdi. Bütün bunlar üst üste gelince istenmeyen olaylar yaşandı" dediği belirtildi.

"BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞINI KONUŞMADIK"

Toprak, "Aziz Yıldırım'ın CHP'den de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşuluyor. Böyle bir iddia var. Sizin ziyaretinizin bu konuyla ilgisi var mı" şeklindeki soru üzerinde Toprak, "Bu konuyu hiç konuşmadık. Gündemimizde yok" karşılığını verdi. 

Bu haber toplam 2602 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri