Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Diyanet'e Tuvaletçi benzetmesi !

05.07.2013 12:05
Cami eklentilerinden elde edilen gelirin artık Maliye yerine Diyanete kalacak olmasına CHP'den ilginç bir tepki geldi. CHP milletvekili ve eski müftü Özkes, "Diyanet, en büyük tuvalet işletmecisi oluyor" dedi.

CHP milletvekili ve eski müftü İhsan Özkes, ‘’ Diyanet Türkiye’nin en büyük gayri menkul ve tuvalet işletmecisi hâline gelecek’’ dedi. Özkes, cami eklentilerinden elde edilen gelirin bundan sonra Diyanet’e kalacağını ve Maliyeye aktarılmayacağını bildirdi.

Gazeteport'un haberine göre Bugüne kadar toplanan 30 milyon liranın da Maliye’ye verilmeyip faizde tutulduğunu savunan Özkes, TBMM’de ele alınan torba teklif ile bu paranın da Vakfa devredileceğini kaydetti. Özkes ‘’Yasa ile 30 milyon liralık bir yolsuzluk da kapatılıyor’’ dedi ve şunları söyledi:

‘’Mülk sahibi olanlar cami yapmış, gelir getiren bir iki dükkan veya benzeri şeylerle birlikte abdest alma ihtiyacı için mekânlar ve tuvaletler yapmış. Caferiler 300 kadar camilerindeki dükkanlara ve tuvaletlere Diyanetin el koymasını istemiyor. Diyanet parayı çok seviyor, para söz konusu olunca faiz de olsa umursamıyor. Bu yasa ile  Diyanet Türkiye’nin en büyük gayri menkul ve tuvalet işletmecisi hâline gelecektir. Diyanet devasa bütçesiyle doymuyor, hac ve umre ticaretiyle doymuyor, camilerin üzerine kurdurduğu baz istasyonlarıyla doymuyor, Bu millet Diyaneti doyuramıyor’’ 

Bu haber toplam 1802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri