Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Erdoğan'a Dava üstüne dava

03.10.2011 00:42
Erdoğan, Makedonya dönüşü CHP'li belediyeleri suçlayınca Ankara'da ortalık karıştı!

CHP'li belediyeler, Başbakan Erdoğan'ın Makedonya dönüşünde partilerine yönelik gündeme getirdiği iddialar için mahkemeye gidiyor! Alman vakfı aracılığıyla CHP'li belediyelerin terör örgütlerine para aktardığı iddiaları sert çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP'li belediyelerin Erdoğan'a yönelik dava açacaklarını söylerken, Erdoğan'dan iddialarını kanıtlamasını istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'dan Erdoğan'ın Makedonya dönüşünde uçakta, ''CHP'li belediyelerin Almanya'daki bir vakıfla kredi sözleşmesi yaptıkları ve bu yolla PKK'ya para aktardıklarını'' yönündeki sözlerine tepki!

Düzenlediği basın koplantısında konuşan Günaydın, Türkiye Belediyeler Birliğinin Alman Konrad Adaneur Vakfı ile ''en alt demokratik karar zeminini teşkil eden komünlerin güçlendirilmesi'' projesini yürüttüğünü, bunda bir anormallik bulunmadığını söyledi.

"BAŞBAKAN İDDİALARINI KANITLASIN"

CHP'li Belediyelerin bu yolla terör örgütüne para aktardığı iddialarını ise ''iftira'' olarak nitelendiren Günaydın, ''Başbakanlık iddia ortaya koyma makamı değildir. Başbakanın görevi devletin tüm kurum ve olanaklarıyla ortaya atılan iddiaları araştırmak ve ortada bir suç şüphesi varsa gereği yapılmak üzere konuyu yargıya intikal ettirmektir. Başbakanın konuşması siyasi açıdan analiz edildiğinde gündem saptırma amacı taşıdığı görülmektedir. Başbakanı sözlerini kanıtlamaya davet ediyoruz'' dedi.

"PKK İLE PROTOKOL İMZALAYANLAR CHP'YE İFTİRA ATIYOR"

Konuşmasında PKK ile MİT arasında geçtiği ileri sürülen ses kaydına da değinen Günaydın, ''PKK ile görüşüp protokol aşamasına gelenler, yürüyen yargı süreçlerine müdahale ettikleri sinyallerini verenler, kendi yaptıklarının kamuoyunda yaratacağı tepkiyi örtmek üzere CHP'li belediyelere iftira atma yolunu seçmektedirler'' diye konuştu.

Günaydın, CHP'li bütün belediye başkanlarının konuyla ilgili dava açma hazırlığı içinde olduklarını da bildirdi.

PKK GÖRÜŞMELERİNE BİR TEPKİ DE HAMZAÇEBİ'DEN!

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, devletlerin terör örgütleriyle siyasi müzakere yürütmeyeceklerini belirtti.

Hamzaçebi, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Makedonya gezisinden dönerken uçakta gazetecilere yaptığı açıklamayı hatırlatarak, ''Sayın Başbakan'ın 'PKK ile görüşülür' yönündeki açıklaması tam bir aczin ifadesidir'' görüşünü dile getirdi.

Başbakan Erdoğan'ın, ''yurtdışında güçlü lider havası yaratmak, yurt içinde ise baskıyla herkesi sindirmek istediğini'' savunan Hamzaçebi, Başbakan Erdoğan'ın ''terör örgütüne karşı tam bir teslimiyet içerisinde olduğunu'' iddia etti. 

 

Bu haber toplam 1928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri