Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den görüşme sonrası ilk açıklama!

14.07.2015 02:37
AK Parrti ile görüşme sonrası CHP adına Haluk Koç açıklama yaptı.

İşte Haluk Koç'un konuşmasından satırbaşları:

Sayın Ahmet Davutoğlu, CHP'yi ziyaret etmiştir. Bugün Kadir Gecesi, mübarek olsun diyorum. Çıkan sonucu Başbakan Davutoğlu özetledi. Güven tesisi üzerinde duruldu. Ortak bir çalışma yapma tespiti ortaya konuldu.

Sayın Davutoğlu onun cümlesi ile ifade edeyim "Müzakere öncesi bir ön görüşme niteliğinde" olan bu toplantının niteliği de ortaya konmuş oluyor. Bundan sonrası yöntem çerçevesinde ele alınacak. Bu çerçevede kalmamız gerekiyor.

Daha sonraki turları tamamladıktan sonra bir değerlendirme yapılır. Ortaklaşan noktaların tespiti bakımından uygulanır.

İki parti arasında Ömer Çelik ve ben bu teması sürdüreceğiz. Bir müzakere öncesi ön görüşme olarak tabir edebiliriz. Henüz bir takvim netleştirilmedi. Sayın Davutoğlu daha MHP ve HDP ile görüşecek.

CHP'nin bir 14 maddelik tespit tutanağı var.

Bunları madde madde tartışma toplantısı değildi. Sadece bir ön görüşme idi. Türkiye'nin sorunlarını çözmeye bir niyet, irade ortaya kondu. Çözümsüzlüğün adresi biz olmayacağız diye başından beri ifade etmiştim. Kimse kavga etmedi, güler yüzlü bir toplantıydı. Toplantıyı küçük notlarla aktarma görevi olan bir arkadaşımız dahil edildi. Bu sadece müzakereler öncesinde bir ön görüşme idi.

Bu haber toplam 1262 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri