Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Gülen ailesine taziye ziyareti

08.12.2013 01:08
Chp'li vekil, Fethullah Gülen’in 2012 yılında vefat eden kardeşi Hasbi Gülen’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, beraberindeki heyet ile Fethullah Gülen'in 12 Ekim 2012 tarihinde vefat eden kardeşi Hasbi Nidai Gülen'in Erzurum'daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında köyde bulunan Gülen'in amcasının oğlu Necdet Gülen, CHP'li vekile tepki gösterdi.

CHP Milletvekili Ensar Öğüt, İl Başkanı Tacetttin Kızıloğlu ve beraberindeki partililer bugün Pasinler İlçesine bağlı Korucuk Köyü'nde, Fethullah Gülen'in 2012 tarihinde vefat eden kardeşi Hasbi Nidai Gülen için ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Köy muhtarı Vefa Kızıltunç tarafından karşılanan heyet, Fethullah Gülen tarafından yaptırılan konukevinde aileye taziyelerini iletti.

'NEDEN GELDİNİZ, BİZİM SİYASİ TARAFIMIZ YOK'

Ziyaret sırasında CHP Milletvekili Ensar Öğüt ile Fethullah Gülen'in amcasının oğlu Necdet Gülen arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Necdet Gülen, "Sağolun var olun ama bizim siyasiyi tarafımız yok. Bizim partilerle alakamız yok. Buraya neden geldiniz. Eğer başsağlığı dilemek için geldiyseniz evime gelecektiniz" dedi. CHP Milletvekili Ögüt ise "Ben bu bölgenin milletvekiliyim. Ardahanlıyım. Bu bölgenin insanı olduğum için acınızı paylaşmak için buraya geldik. Siyaset için burada değiliz" şeklinde konuştu. Yaşanan diyaloğun ardından konukevinde dua eden CHP heyeti, daha sonra köyden ayrıldı.

ensonhaber

Bu haber toplam 3734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri