Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Halaçoğlu'na flaş 'dinsiz parti' yanıtı!

07.07.2015 14:11
Dün gece bir televizyon proğramına katılan CHP milletvekili Deniz Baykal'a cevap veren Halaçoğlu'nun açıklama sırasında söylediği sözler CHP'yi kızdırdı.

MHP'li Yusuf Halaçoğlu Deniz Baykal'ın dün Tarafsız Bölge programında Meclis seçimleriyle ilgili gündeme getirdiği iddialara cevap verdi.

Halaçoğlu, açıklaması sırasında “Biz eğer sayın Baykal’ı desteklemiş olsaydık, kamuoyunda ‘Siz Baykal’ı seçtiniz, AKP’nin tabiriyle dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz’ diye bize yükleneceklerdi” ifadelerini kullandı. 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Halaçoğlu'nun ağzından bu sözleri duymak gerçekten beni şok etti dedi, Altay internethaber'den Nesrin Yılmaz'a şunları söyledi:

İHTİMAL BİLE VERMEK İSTEMEM


Halaçoğlu'nun ağzından bu cümlelerin döküldüğüne ihtimal bile vermek istemem. Bu kimin dindar, kimin az dindar, kimin çok dindar olduğuna dair, ne Halaçoğlu'nun ne de başkasının elinde bir terazi yoktur. 

HADSİZLİK, SİYASİ EDEPSİZLİK, ŞİRK KOŞMAK

CHPlilerin dini aidiyetlerini, inançlarını sorgulamak kimsenin haddi değildir. Tam anlamıyla bir hadsizliktir, siyasi edepsizliktir. Kendisine hiç yakıştıramadım, kamuoyunda CHP'nin inanç eksikliği içinde olan insanların oluşturduğu bir parti olarak göstermek ahlaksızlıktır, aynı zamanda Allah'a şirk koşmaktır,onu Allah bilir. Umarım böyle bir şey söylememiştir, çok ayıp etmiş. 

Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri