Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den ikinci aday çıkar mı?

30.06.2014 00:00
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 21 milletvekilinin CHP'ye ve Kemal Kılıçdaroğlu'na meydan okumanın doğru olmadığını söyledi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İhsanoğlu'nun adaylığı için imza atmayan 21 CHP'li vekilin farklı bir ismi aday göstereceği iddiasına ilişkin konuştu.
 
Veli Ağbaba, cumhurbaşkanlığı için CHP'den ikinci bir adayın çıkmayacağını söyledi. CHP ve MHP, TBMM'ye Cumhurbaşkanı adayı olarak Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'yu aday gösterdiklerine dair başvuruyu yaptı. Başvuru dilekçesine 52 MHP milletvekilinin tamamı imza atarken, CHP 21 fire verdi.
 
"CHP'DEN İKİNCİ ADAY ÇIKMAZ" 
 
İmza atmayan 21 vekille ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "CHP'de ikinci aday çıkmaz. Ben, milletvekili arkadaşlarımızın farklı düşüncede olmasını ve imza vermemesini saygıyla karşılıyorum ama bir partinin sonuçta milletvekilleriyiz. Bağımsız seçilmiş milletvekilleri değiliz. Bizler, CHP kimliğiyle seçilmiş insanlarız, bu nedenle kurumsal yapımızın başındaki Kemal Kılıçdaroğlu'nun almış olduğu karara da saygılı olmamız gerekiyor" dedi.
 
'CHP ve Genel Başkanı'na meydan okumayı' doğru bulmadığını dile getiren Ağababa, şöyle devam etti:
 
"Adayımızın bazı yönlerinin eleştirilmesine saygı duyuyorum ama başka aday çıkarmayı, CHP'ye meydan okumayı, Genel Başkanımıza meydan okumayı doğru bulmuyorum. Bu arkadaşlar eğer kendilerine güveniyorlarsa keşke bağımsız seçilmiş olsalardı.
 
Bu anlayışı da doğru bulmuyorum, partimizin disiplinine de kültürüne de uymaz. Bu arkadaşlarımızın yaptığı, bunu da burada belirtmek istiyorum, yani her şeye karşı çıkmakla siyaset yapılmaz. Bazen pozitif yönlere bakmak gerektiğini düşünüyorum."
Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri