Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'DEN İKİNCİ 'ÇARŞAF' AÇILIMI

27.11.2012 01:43
2008 yılında eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın İstanbul'da başlattığı çarşaf açılımı, dört yıl aranın ardından İzmir'de devam etti.
Siyaset - 26 Kasım 2012 18:16

2008 yılında eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın İstanbul'da başlattığı çarşaf açılımı, dört yıl aranın ardından İzmir'de devam etti.

İzmir'in Buca İlçesi'nde 700 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen üye kayıt töreninde kara çarşaflı bir kadın a 6 oklu rozeti takan CHP İzmir Milletekili Hülya Güven, "Biz CHP olarak herkese açığız. Kimseyi ötekileştirmiyoruz." dedi.

İZMİR'DE ÇARŞAFLIYA ROZET

CHP İstanbul'dan sonra İzmir'de de kara çarşaflı kişilere rozet taktı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Gürsel Tekin ve CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil'in yanı sıra milletvekilleri, il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı Buca Şirinyer Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen toplu üye kayıt töreninde CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, kara çarşaflı bir kadına rozet taktı. Güven, çarşafa rozet takmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMİYORUZ"

"Onu ilk gördüğümde gözlerinde endişe vardı. Biz CHP olarak herkese açığız. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Rozeti taktıktan sonra gözlerinin içinin güldüğünü gördüm. Bu da beni mutlu etti. Siyasi bir amaç için kullanılmıyorsa, istismar edilmiyorsa bizim başörtüsü sorunumuz yok. Çarşafa ise yıllardır süren bir alışkanlığımız gibi bakıyorum. Bizim için sorun değil bunlar. Önemli olan ülkemizin hak ettiği yere gelmesi. Bunun partimiz için sıkıntı yaratacağını sanmıyorum." 

Bu haber toplam 5348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri