Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den istifa etti, BDP'ye katılacak

29.04.2013 16:59
Şanlıurfa'nın Halfeti İlçesi Belediye Başkanı Mahmut Özdemir, çözüm sürecine katkı sunmadığı ve bölge insanının sesine kulak vermediği iddiasıyla CHP'den istifa ettiğini açıkladı.
Özdemir, BDP'ye katılmayı düşündüğünü söyledi. Halfeti 'de iki dönemdir CHP'den aday olarak belediye başkanı seçilen Mahmut Özdemir, çözüm sürecinde partisinin yeterince katkı sunmadığını ve Kürt kökenli insanların sesine kulak tıkandığını öne sürerek partisinden istifa ettiğini açıkladı. Özdemir, şöyle konuştu:
 
"Türkiye'de barış ve kardeşlik için başlatılan çözüm süreciyle birlikte umutlarımız arttı. Ancak, gerek AK Parti gerekse BDP'nin bu yöndeki çabasına maalesef CHP ortak olmadı. Çözüm sürecine katkı sunmayan ve alternatif üretmeyen CHP'ye bu yönde ben defalarca rapor yazıp, sorunu ilettim. Ancak çözüm üretmediği gibi bölge insanının sesine de maalesef yanıt vermediler. Bizim gibi düşünenlerin siyaset yapma kanallarının tıkandığı ve farklı kafaların hakim olduğu CHP'den vicdanen rahat bir şekilde istifa ediyorum."
 
Mahmut Özdemir, siyasi olarak kendisini yakın hissettiği ve eksiklerine rağmen Türkiye'nin demokratikleşmesine emek verdiği için BDP'ye katılmayı düşündüğünü de kaydetti.
Bu haber toplam 1800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri