Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Mustafa Sarıgül'e aynı tarife

16.09.2015 16:30
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1 Kasım genel seçimleri için aday listelerinde fazla bir değişikliğin olmayacağını açıklaması sonrası Mustafa Sarıgül'ün de İstanbul 2. Bölge'de 9. sıradaki yerini koruyacağı öğrenildi.

1 Kasım'da yapılacak genel seçimler öncesi partilerin aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Mevcut milletvekili sayısı 131 olan CHP'de de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1 Kasım genel seçimleri için aday listelerinde fazla bir değişikiğin olmayacağını açıklamasının ardından gözler aday çıkarılamayan illere çevrildi.

35 İLDE YENİ LİSTE OLUŞACAK

CHP'nin 7 Haziran'da milletvekili çıkaramadığı İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 35 ilde listeler yeniden oluşturulacak.

KADIN JESTİNE DEVAM KARARI

Birçok ilde birinci sıraları kadın adaylara bırakan CHP'nin aynı jestine bu seçimde de sürdürülmesi kararlaştırıldı.

SARIGÜL AYNI SIRADA

Öte yandan 7 Haziran'da İstanbul 2. Bölge'den 9. sıradan aday olan Şişli Belediyesi eski Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de aynı sıradan aday gösterileceği öğrenildi.

ÖZKES'İN YERİNE KORAY ÇALIŞKAN

CHP kulislerinde, partiden istifa eden İhsan Özkes'ten boşalan İstanbul 1. Bölge 9. sıraya, akademik görevinden istifa eden Doç. Dr. Koray Çalışkan'ın aday gösterilebileceği de konuşuluyor.

Bu haber toplam 1444 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri