Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den Peygambere Saygısızlık!

16.06.2011 16:28
CHP Darıca İlçe Başkanı Baykal Kaya, "Erzurum'da CHP'den Peygamber'i de aday gösterseniz yine oy vermezler" dedi.

CHP'den hem peygambere hem de seçmene saygısızlık...

Daha önce CHP'li Önder Sav'ın Hac'la dalga geçmesi ve Hz. Muhammed'den "Ne işin var orda Muhammed seni geri göndermez" diye alay etmesi sonrası CHP'de ikinci skandal CHP Darıca İlçe Başkanı'ndan geldi...

CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan'ın seçimi değerlendirme toplantısında "peygamber" krizi yaşandı. CHP Darıcı İlçe Başkanı Baykal Kaya, "Erzurum'da CHP'den Peygamber'i de aday gösterseniz yine oy vermezler" dedi.

CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze Öğretmenevi'nde 12 Haziran genel seçimlerini değerlendirmek üzere gazetecilerle bir araya geldi. İlçe başkanlarının da bulunduğu toplantının sonlarına doğru, CHP Darıca İlçe Başkanı Baykal Kaya şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Adnan Üner'in eşi Nurhan Banu Üner'in Erzurum'dan aday olup seçilememesiyle ilgili sohbet sırasında Kaya'nın, "Orada CHP'den Peygamber'i de aday gösterseniz yine oy vermezler" şeklinde değerlendirme yapması üzerine ortalık bir anda buz kesti.

CHP'ye olan yakınlığı ile bilinen gazeteci Adnan Üner de, "Hazreti Ali'yi mezardan çıkarıp Erzurum'da aday gösterseniz ona da bir kulp bulurlar ve ona da inanmazlar" diye Kaya'ya destek verince gazeteciler bu sözlere tepki gösterdi.

Açıklamaların manevi değerlere hareket niteliği taşıdığını ifade eden gazeteciler, milletvekili Mehmet Hilal Kaplan'a, "Artık bu toplantıyı sonlandırın. Daha fazla tahammül edemiyoruz" diyerek toplantıdan ayrıldı.

star 

Bu haber toplam 2642 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri