Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li başkan adayına elektrikli işkence!

14.08.2013 00:11
Bolu’da üç gündür kendisinden haber alınamayan ve ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu CHP’li Başkan Adayı darp edilmiş bir halde yol kenarında bulundu.
  • CHP 'li Ayhan’ın darp edilip, elektriğe bağlanarak işkence gördüğü iddia edildi.
  • “Açım, susuzum. Beni dövdüler.” dedikten sonra yere yığıldı.
  • Polis ekipleri, başkan adayına işkence yaptıkları iddia edilen üç kişiyi arıyor.
 
Geçtiğimiz hafta Bolu Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan CHP’liSinan Ayhan , 11 Ağustos Pazar gününden itibaren ortadan kayboldu. Üç gündür evine dönmeyen Ayhan’ın ailesi polise ve jandarmaya giderek kayıp başvurusunda bulundu. Sinan Ayhan’ın ortadan kaybolması basına yansıyınca herkes ayaklandı. 
 
Kamuoyunda herkes Sinan Ayhan’ın nerede olduğunu merak ederken akşam saatlerinde Sinan Ayhan evinin önünde görüldü. Eşi ve ablalarının karşıladığı Ayhan, “Açım, susuzum. Beni dövdüler.” dedikten sonra yere yığıldı. Hemen ambulansla İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne kaldırılan Ayhan tedavi altına alındı. Başına darbe aldığı anlaşılan başkan adayının tomografi ve röntgeni çekildikten sonra müşahede altına alındı.
 
Hastane önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Sinan Ayhan’ın ablaları Nurşen Özaydın ve Nurten Kömürlü, ağabeylerinin sağlık durumunun iyi olduğunu söylediler. Ağabeyinin darp edildiğini söyleyen Nurşen Özaydın, “Kendisi bugün akşam saatlerine doğru eve geldi. ‘Açım, susuzum. Beni dövdüler’ dedikten sonra yere yığıldı. Hemen hastaneye getirdik. Şuan da sağlık durumu iyi görünüyor. Başına darbe almış. Kim tarafından yapıldığını bilmiyoruz.” diye konuştu.
 
Edinilen bilgiye göre, CHP’li Merkez İlçe Başkan adayı Sinan Ayhan’ın, Sümer Yolu’ndaki işyerinden gece saat 23:00 sıralarında üç kişi tarafından arabaya bindirilerek kaçırıldığı iddia edildi. Üç gün boyunca haber alınamayan Ayhan’ın bu akşam saatlerinde D-100 Karayolu’nda yol kenarına atıldığı, Ayhan’ın ise kendi çabalarıyla evine geldiği öğrenildi. Hastanede kendisini görmeye gelen partililere konuşan Ayhan’ın, “Beni kaçırdılar ve bir yere götürdüler. İki gün aç bıraktılar. Elektriğe bağlayıp dövdüler.” dediği öğrenildi.
 
Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Sinan Ayhan, hastanede kontrol altına alınırken, polis ekipleri de başkan adayına işkence yaptıkları iddia edilen üç kişiyi aramaya başladı.
 
İHA
Bu haber toplam 1686 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri