Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Başkan bulundu aramaya gidenler kayboldu

09.01.2015 14:46
Yolu kapanan köye giden CHP Tunceli İl Başkanı Zeytin, 24 saatten uzun süre haber alınamamasının ardından bulundu. Ancak Başkan'ı aramaya gidenler hala kayıp.

CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Zeytin, dün merkeze yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunan Sin Köyü'ne gitmek üzere kentten ayrıldı. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Sin Köyü'nün yolu kardan kapalı bulunurken, köyde elektriklerinde kesik olduğu bildirildi.

CHP'liler İl Başkanı Zeytin'le irtibat kuramayıp, köye de ulaşamayınca durumu Valilik ve İl İdaresi'ne bildirip, köy yolunun açılmasını istedi. Dün saat 23.00'e kadar köy yolunun açılmaması üzerine CHP'liler Hüseyin Zeytin'e ulaşmak için Sin Köyü'ne gitmeye karar verdi.

ARAMAYA GİDENLER KAYBOLDU

CHP İl Gençlik Kolları üyelerinin de aralarında bulunduğu 10 kişilik grup, eksi 15 dereceye varan soğuk hava ve yer yer 1 metreyi bulan karda araç ve küreklerle Sin Köyü'ne ulaşmak için yola çıktı.

Köylülerin aramaya çıktığı Başkan daha sonra ilçe merkezine döndü. Ancak bu kez de dün gece yarısı köye giden CHP’lilerle irtibat kesildi. Grubun köye ulaşıp ulaşmadığı konusunda henüz bilgi alınamazken, kendilerine cep telefonları ile ulaşılamadı. CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin'i aramaya giden İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Kılıçoğlu’nun da aralarında bulunduğu 10 kişilik gruptan haber alınamaması üzerine Tunceli İl Özel İdaresi, köy yolunun açılması için bölgeye ekip gönderdi. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Tunceli’de 150 köye 5 gündür elektrik verilemediği belirtildi.

Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri