Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Başkan dini istismarda sınır tanımıyor!

16.02.2014 16:34
CHP’li başkan Mustafa Akaydın’ın camilerle ilgili yaptığı çirkin benzetme hâlâ hafızlardaki yerini korurken, Büyükşehir’e ait bazı araçlar cami temizlik aracı olarak düzenlendi.

Vatandaşların parasını bira festivallerine harcayan, her fırsatta mütedeyyin kesime hakaret eden, başörtüsüne “irtica dayatması” diyen CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın istismarda sınır tanımıyor. Bir dönem daha koltuğa oturmanın hesaplarını yapan Akaydın, yerel seçimler yaklaştıkça ilginç taktiklere başvuruyor. 

Akaydın’ın camilerle ilgili yaptığı çirkin benzetme hâlâ hafızlardaki yerini korurken, Büyükşehir’e ait bazı araçların, yaklaşık 20 gün önce cami temizlik aracı olarak düzenlendiği öğrenildi. ‘Seçim araçları’ gibi Antalya caddelerinde dolaştırılan yolcu taşıma minibüslerinin üzerine “Büyükşehir her yerde, cami temizlik ve bakım aracı” yazısı yazıldığı ve CHP adayı Akaydın’ın fotoğrafının yapıştırıldığı görülüyor. Minibüslerin yan taraflarına ayrıca cami ambleminin konulması dikkat çekiyor. Seçimlerden sonra Akaydın’ın yeniden başkanlık koltuğuna oturması halinde bu uygulamaya devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

CAMİYLE GATA’YI BİR TUTMUŞTU 

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın hasta ziyareti için GATA’ya alınmamasını değerlendiren Mustafa Akaydın, ibadet yerleri olan camileri hastalara hizmet veren kamu kurumlarıyla bir tutarak,“Camiye ayakkabıyla giriliyor mu ki, GATA’ya türbanla girilsin” demişti. Başbakanlık genelgesiyle kamudaki başörtüsü zulmüne son verilmesine de karşı çıkan Akaydın, “Demokrasi pa­ke­tin­de­ki ba­şör­tü­sü ser­best­li­ği­ni ayıp­lı­yo­rum. Rek­tör­le­rin üniversi­tele­re tür­ban­lı öğ­ren­ci ka­bul et­me­si suç­tur. Ka­mu­da me­mu­run, okul­da öğ­ret­me­nin tür­ban­lı ol­ma­sı din­sel da­yat­ma­cı­lı­ğın ön adım­la­rı­dır. Tür­ban, ir­ti­ca ko­kan bir dayat­ma­dır. Ata­türk, Tür­ki­ye­‘nin şu ha­li­ni gör­se kah­ro­lur­du” demişti. 

OKULLARA BUZDOLABI

Öte yandan işçilerin maaşlarını ödeyemeyip, kendi makam odası dahi haczedilen Akaydın’ın okullara buzdolabı ve televizyon bağışında bulunması da yine seçim yatırımı olarak değerlendirildi. Belediye başkanlığını kaybetme korkusu yaşayan Akaydın’ın seçim kazanmak için cami ve okul üzerinden siyaset yaptığı belirtiliyor. (Yeni Akit)

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri