Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Başkan HDP'yi desteklemek için istifa etti

25.03.2015 01:50
Tunceli'de CHP'li Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek partisinden istifa ederek seçimlerde HDP'ye destek olacağını açıkladı.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek partisinden istifa etti. Kırmızıçiçek, 7 Haziran’daki seçimlerde HDP’yi destekleyeceğini söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NUN İLÇESİ

 

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğum yeri olarak biliniyor.

 

Bundan sonra belediye başkanlığını bağımsız olarak yürüteceğini ve 7 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde de HDP’yi destekleyeceğini duyuran Kırmızıçiçek, "Halkların Demokratik Partisi’nin yüzde 10’luk seçim barajını aşmasının ülkemiz ve halklarımız açısından tarihi bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum.

HDP'YE DESTEK KARARI

 

HDP barajı aştığında AKP’nin tek başına iktidar olma şansı kalmayacak ve Erdoğan’ın başkanlık hayali son bulacaktır. Bundandır ki önümüzdeki seçim ve HDP’nin parti olarak seçime girmesi Türkiye halklarına bir umut olmuştur. Bende bu halkın bir evladı olarak böylesi tarihi bir süreçte kayıtsız kalamazdım. Halkımızın talebi ve belirttiğim bütün bu hususlardan dolayı önümüzdeki seçimlerde HDP’yi destekleme kararı almış bulunmaktayım.

CHP'DEN İSTİFA ETTİ

 

Bundan dolayı mensubu bulunduğum CHP’den bugün itibariyle istifa ediyorum. Bundan sonraki süreçte halkıma bağımsız belediye başkanı olarak hizmet edeceğim" dedi.

 

 

Bu haber toplam 1810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri