Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li başkana bakandan fırça

28.11.2012 02:42
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın ödül töreninde Hayati Yazıcı öyle şeyler söyledi ki...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın ( ATSO ) 1968'den beri gerçekleştirdiği ödül törenine Bakan Hayati Yazıcı'nın ile Başkan Mustafa Akaydın arasındaki diyalog damga vurdu.

Akaydın, konuşmasında ana muhalefet partisinin belediye başkanı olduğunu belirterek hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Akaydın, ayrıca çevre yolu, metro gibi konularda, Antalya’nın ulaşım sorununa hükümetin destek olmasını istedi.

SANIRIM AĞZINIZDAN KAÇTI!

Bakan ise Akaydın’ı ana muhalefet partisinin değil Antalya şehrinin belediye başkanı olduğu konusunda uyararak, “Sanırım ağzınızdan kaçtı! Siz Antalya ’da herkesin belediye başkanısınız” karşılığını verdi. Bakan, metro talebiyle ilgili ise Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destek için kendilerine sunduğu bir proje bulunmadığını hatırlatarak, “Biz hızlı treni, metroyu İstanbul ’da, Ankara ’da Ulaştırma Bakanlığımız aracılığıyla desteklerken İzmir’de de destekledik. Burada ihtiyaç var olamıyorsa bunu gidermek lazım. Talepte bulunmak, proje getirmek önemli. Bu tarz yaklaşım sergilenirse millete ait kaynağı milleten esirgeme lüksümüz yok, öyle bir hakkımızda da yok” diye konuştu. 

Bu haber toplam 1916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri