Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'Lİ BAŞKANDAN ASKERE DARBE ÇAĞRISI

29.10.2012 12:52
İstanbul’daki Cumhuriyet bayramı kutlamalarına CHP'li Salıcı’nın, 1. Ordu Komutanı Org. Ataman ve subaylara yönelik antidemokratik çıkışı damga vurdu.

Taksim'de dünkü çelenk krizinde, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, askere “Sizin korumanız gereken Cumhuriyet’e biz sahip çıkıyoruz” diye seslendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi Taksim'de düzenlenen resmi törenin ardından protokol dışında CHP, DSP ve İşçi Partililerin Atatürk anıtı önüne çelenk bırakmaya kalkması, ortalığı karıştırdı. Atatürk anıtına çelenk koymak isteyenlerle polis arasında arbede çıktı.

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı tören alanında bulunan 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman ve subaylara dönerek, “Sizin korumanız gereken Cumhuriyet’e biz sahip çıkıyoruz” diye seslendi.

 

 

Salıcı anıt önünde yaptığı açıklamada, “Burada biraz önce çakma bir tören yapıldı. Sayın memurlar Atatürk’ü kimden koruyorsun. Beş dakikalık törene tahammül edemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Atatürk’ün korunması gereken kişi sizlersiniz” diye konuştu.

Salıcı, “Ordunun yüzde 30’u içeride. Askeri uzmanlar bir ordunun subay ve generallerinin esir alınması ya da iş yapamaz hale gelmesi durumunda o ordunun savaş kabiliyetini yitirdiğini söylüyor. Cumhuriyeti koruyacak merciler şu anda tasfiye edilmiş durumda ama halk burada cumhur, cumhuriyeti koruyacak arkadaşlar” dedi. 

Bu haber toplam 2408 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri