Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Başkan'ın sarayları aratmayan makam odası

11.07.2015 23:57
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin, belediyedeki makam odasına 1.6 milyon lira harcadığı ortaya çıktı.

Rezidans skandalıyla anılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin lüks merakı dudak uçuklattı. 2013’te TOKİ tarafından belediyeye bağışlanan yeni binaya taşınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, başkanlık makamındaki koltuklar için belediyenin kasasından adeta bir servet ödedi.

TEK FİRMA KATILDI

Akşam'ın haberine göre; İlgezdi’nin makam odasındaki lüks mobilyalar için 7 Haziran 2013'teki ihaleye tek firma katıldı. Yaklaşık maliyeti 1 milyon 635 bin 394 lira olarak belirlenen ihaleyi, Koç Büro Mobilyaları İnş. San. Ltd. Şti. 1 milyon 600 bin lira ile kazandı. Başkanlık makamına ödenen para vatandaşların da tepkisini çekince İlgezdi'nin görüşmelerini başka yerlerde yaptığı öğrenildi.

ÖNERGEYE CEVAP VERMEDİ

AK Partili meclis üyelerinin, İlgezdi’nin harcamasıyla ilgili soru önergesi verdiği ama başkanın cevap vermediği ortaya çıktı. Son yerel seçimlerde AK Parti’den Ataşehir Belediye Başkan adayı olan Nimetullah Topu da makam mobilyalarının peşine düşmüş.

ATAŞEHİRLİNİN PARASI

Nimetullah Topu, Başkan İlgezdi’nin 10 daire fiyatına bir makam odası donattığını söyleyerek şöyle konuştu: Biz konuyu Kamu İhale Kurumu’ndan araştırdık. Sadece bir firmanın ihaleye girdiği ve ödenen rakamın 1 milyon 600 bin lira olduğunu gösteren belgeyi elde ettik. Bu mobilyalar belediye binası 1 yıllık iken alındı. Bu para Ataşehirlilere ait olan, hesabının verilmesi gereken bir para.

Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri