Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Cihaner KCK'lılara Sahip Çıktı

26.12.2011 13:40
CHP'nin Ergenekon sanığı milletvekili İlhan Cihaner, terör örgütüne büyük darbe vuran KCK operasyonlarına sahip çıktı.

 

Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın da aralarında bulunduğu 14 sanık hakkında açılan Oda TV davasının ikinci duruşması Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde başladı. Duruşmayı takip etmek için adliyeye gelen eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı ve CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, davaya teşkil eden belgelerin virüs yoluyla geldiğine dair bilirkişi raporları olduğunu iddia etti. Cihaner, bu belgelerin nereden geldiğinin incelenmesi gerektiğini ileri sürdü.

Cihaner, "Oda TV davasında insanların özgürlük alanı olan anayasal güvence altına alınmış hakları suç olarak nitelendiriyor. Ergenekon davasını savunmak ne kadar özgürlük alanı ise onun bir tertip olduğunu ileri sürmek o kadar özgürlük alanıdır. Hükümeti yıpratmak amaçlı haber yapmak diye bir suç olamaz. Bu basın özgürlüğüdür. Basını özgür olmayan bir ülkenin de hiçbir özgürlük alanından söz etmek mümkün değildir." diye konuştu.

Cihaner sözlerini şöyle tamamladı: "Örgütsel faaliyet diye tanımlanmamış ayrı bir kategori olamaz. Türkiye'de artık herkesin kabul etmesi gerekir. Terörle mücadele adı altında terör uygulanmaya başlanmıştır. Bunu sadece Oda TV soruşturmasında değil KCK adı altında yapılan soruşturmalarda da görüyoruz. Liselilere ve üniversitelilerin ifade özgürlüklerine yapılan saldırılarda da görüyoruz."

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri