Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Çukurova Belediyesi'nde ikinci Şişli vakası!

12.03.2015 08:51
CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyedeki yolsuzluklardan rahatsız olan personelini gizlice dinletti. Kayıtları şantaj olarak kullanan başkan, personeli işten attı. Yolsuzluktan rahatsız olan yardımcısını korkutup kaçırtmak için de kiralı

CHP Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in, yolsuzluklardan rahatsız olan Başkan yardımcısı Mustafa Selek’i korkutup görevi bıraktırmak korkunç bir plan hazırladığı ortaya çıktı.

Star’ın haberine göre, Savcılğın iddianamesine göre CHP’li Başkan ilk önce aleyhinde konuşan belediye personelini tespit ederek gizlice konuşmalarını kayda aldırdı. Daha sora personeli teker teker yanına çağırarak kayıtları dinletti, ardından da işlerine son verdi. Yolsuzluklardan rahatsız olan yardımcısını ise silahla vurdurmak istedi. Ancak kiraladığı tetikçi sadece makam odasını kurşunlatınca tüm senaryo çöktü, başkan yakayı ele verdi.

‘5 yıllığına çalmaya gelmiş

CHP’li Çukurova Belediyesi’ndeki olay Başkan Soner Başkan Çetin’in yardımcısı Mustafa Selek’in ve bazı personelin “Başkan Belediyeye 5 yıllığına çalmaya gelmiş” şeklinde konuştukları iddiasının kendisine ulaşması ile başladı. Başkan Çetin, belediyede temizlik işçisi olarak çalışan, aynı zamanda kendi çaycısı olan Ferit İlbuğa’yı çağırarak şeytani planını devreye soktu. Çetin, İlbuğa’ya “ev ve araba” vaaderek yardımcısı Mustafa Selek’i ayağından vurmasını istedi. Ancak İlbuğa, uzun süredir ailece tanıdığı Selek’i ayağından vurmak yerine makam odasını basarak ateş etti.

Kovanları da temizlediler

Saldırıdan 2 gün sonra haber verilen polis kısa sürede İlbuğa’ya ulaştı. Polis, bu iki günlük sürede olay yerindeki tüm izlerin silindiğini tespit etti. Ancak kamera kayıtları ile olayın tüm ayrıntıları aydınlatıldı. Adana Cumhuriyet Savcısı Bilen Başyiğit’in hazırladığı iddianamede başkan Çetin, ile diğer Ferdi İlbuğa, F.S, E.Yve E.İ yargılanacakları günü bekliyor.

BAŞKAN SKANDALI DOĞRULADI

 

Belediye Başkanı Soner Çetin ifadesinde çalışanlarının ses kaydının alınması ile ilgili iddiaları doğruladı ve ses kaydında kendisi hakkında olumsuz konuşan herkesi işten çıkardığını söyledi. Ancak ses kaydı talimatı vermediğini, şüphelinin böyle bir şeye tek başına kalkıştığını ileri sürdü. Şüpheli Ferdi İlbuğa ile 2 yıldır tanıştıklarını ifade eden Çetin, Başkan Yardımcısı Mustafa Selek ile aralarında her hangi bir husumet olmadığını da savundu.

 

OTOPARKTA AYAĞINA 3-4 TANE SIKARSIN

 

Polise ifade veren tetikçi Ferit İlbuğa kendisini bizzat belediye Başkanı Soner Çetin’in azmettirdiğini itiraf etti. Tetikçi İlbuğa ifadesini alan Savcıya, Başkan Soner Çetin’in kendisine 100 kendisine TL verdiğini ve B.T, S.K ile M isimli çalışanlarını seslerini kaydetmesini istediğini söyledi. İlbuğa, kendisinin de bu çalışanların seslerini kaydederek Çetin’e bir CD?halinde verdiğini söyledi. İlbuğa ayrıca Çetin’in yardımcısı Mustafa Selek hakkında da “Onun sesini kaydedemezsin, Mustafa evine gideceği sırada otoparkta ayağına 3-4 tane sık, bir hafta, on gün hastanede yatar sonra istifa eder gider kurtuluruz” şeklinde talimat verdiğini itiraf etti.

 

 

 

Bu haber toplam 1384 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri