Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li eski Vekil Çetin Soysal eylemcilere saldırdı

13.06.2013 11:28
Taksim Meydanı'ndaki Gezi protestosunda polise taş atan gruba, CHP'li Çetin Soysal tekme tokat girişti

Taksim eylemi 17. gününü yaşarken ilginç bir fotoğraf ortaya çıktı. CHP'nin eski Vekil'i Çetin Soysal otel odasından olayları izlerken, polise taşanları görünce dayanamayıp meydana indi. Taş atanlarla tekme tokat kavgaya girişen Soysal o anları Vatan'dan Öge Demirkıran'a anlattı:

"TAŞ ATAN 3 KİŞİ DİKKATİMİ ÇEKTİ"

"Müdahale akşamı meydanı gören otelden olayları izliyordum. Bazı provokatörler polisi kışkırtmak için taş atıyordu. 3 kişi dikkatimi çekti. Hepsi siyah ve gri giymişti."

Dinlemedi, taş attı 'Uyarmak için meydana indim. O sırada çantalarından taş çıkarıp polise attılar. 'Sen ne yapıyorsun' diye bağırdım. Dinlemedi, yine taş attı. Alandan uzaklaştırmak için müdahale ettim. Vatandaşlar da bana yardımcı oldu.'

 

"POLİS İZLERSE ORTAYA ÇIKAR"

Amerikan Haber Ajansı AP'ye çalışan fotoğrafçı Thanassis Stavrakis, Çetin'i böylegörüntüledi. Soysal 'Polis taş atanları zaten kameraya almıştır. İzlenirse ortaya çıkar' dedi.

Soysal o anları şöyle anlattı: "Olaylardan sonra Taksim'e arkadaşlarımla gittim. Bir otelden olayları izliyorduk. Meydanda tansiyon düşmüş ve polisAKM'ye çekilmişti. Ancak bazı provokatörler polisi kışkırtmak için taşatıyordu. Yukarıdan baktığım için böyle ajan-provokatör dediğimiz 3 kişidikkatimi çekti. Bu 3 kişinin ortak özelliği siyah ve gri tonunda dikkat çekmeyecek kıyafet giymiş olmaları, ellerinde herhangi bir pankart bulunmaması bireysel hareket etmeleriydi. Bunlar profesyonelprovokatördü. Oysa normal insanlar bu tip olaylarda arkadaşlarıyla hareket eder."

"UYARMAK İÇİN İNDİM"

"Otelden aşağıya bu kişiyi uyarmak için indim. O sırada tekrar çantasından taş çıkarttı ve attı. 'Sen ne yapıyorsun?' diye bağırdığımda, tekrar çıkartıp taş attı. Bunun üzerine ben de alandan uzaklaştırmak için müdahalede bulundum. Bu sırada alanda ondan rahatsız olan başkaları da müdahale ederek alandan uzaklaştırdı. Bu kişiler siyasi jargonu olmayan, sadece alana polisi provoke etmek için oradaydı. Olaylar zaten kamerayaalınmıştır. İzlenirse ortaya çıkar. Polisin de bu kişi kesinlikle tespit edip deşifre etmesi gerekir."

Bu haber toplam 4228 defa okunmuştur
yanındakini görmüyormusun kör
ces
o tekme benim suratıma inecekti.. bak senin ağzını nasıl dağıtıyordum..
09 Haziran 2014 Pazartesi 16:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri