Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li eski vekil Toprak: AK Parti ile daha iyi olur

21.06.2015 13:54
Eski CHP Milletvekili Prof. Binnaz Toprak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 60 ısrarına rağmen AK Parti’nin içinde olacağı bir koalisyonun daha iyi olacağını söyledi. Toprak, yüzde 41 almış bir partiyi kin tutarak dışarıda bırakıp “12 yılın intikamını alacağı

CHP Milletvekili olmasına rağmen AK Parti’nin seçim başarısının ardındaki nedenleri tarafsızca anlatmıştı. O gün söyledikleri gündem yaratmış, kendi partisinin tepkisine yol açmıştı.

 

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan ve CHP’nin yüzde 25 değil de yüzde 27 civarı almasını beklerken 2011’e kıyasla oylarını arttıramadığına üzüldüğünü söyleyen Eski CHP Milletvekili, siyaset bilimci Prof. Binnaz Toprak, koalisyon seçenekleri arasında kendisine en yakın gelen eşleşmeyi açıkladı.

 

AK PARTİ - CHP DAHA İYİ OLUR

Toprak, ''Kalbim üç muhalefet partisinin bir şekilde anlaşıp koalisyon kurmalarını söylüyor. Aklım ise bunun zayıf bir koalisyon olacağını söylüyor çünkü HDP ve MHP’nin arası çabuk bozulur. Her şeye rağmen AK Parti’nin içinde olacağı bir koalisyonun daha iyi olacağını düşünüyorum. Yüzde 41 almış bir partiyi kin tutarak dışarıda bırakıp “12 yılın intikamını alacağız” havasında yaklaşmamak gerekir. Kürt sorununu unutmaya karar verip AK Parti’nin üzerine yürürlerse gerginlik yükselir. Türkiye’de kutuplaşma bitmez.'' dedi.

Bu haber toplam 1702 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri