Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Gürsel Tekin'den Türkiye Suriye'ye girecek iddiası

07.05.2015 11:36
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Türkiye bu akşam ya da cuma günü yapacağı askeri operasyonla Suriye'ye girecek" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, çok çarpıcı iddialarda bulundu. Taraf gazetesinin bugünkü sayısında yer alan habere göre Tekin, Türkiye'nin bu akşam ya da cuma günü Suriye'ye gireceğini söyledi.

"TÜRKİYE 2 GÜN İÇİNDE SURİYE'YE GİRECEK"

AK Parti ve hükümetin tehlikeli bir oyunun içinde olduğunu ileri süren Gürsel Tekin, en geç 2 gün içinde ordunun Suriye'ye sokulacağını iddia etti. Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu bilgi çok sağlam bir kaynaktan. Aynı kaynak daha önce de Süleyman Şah Türbesi'nde askerlerimizin IŞİD'in insafına terk edildiğini söylemişti. Bana verilen bilgiye göre, Türkiye bu akşam ya da yarın askeri operasyon yaparak Suriye'ye girecek. Başbakan'a sesleniyorum; çıkın ve böyle bir çılgınlık yok, o iddia yanlış diyin. Beni yalanlayın."

HÜKÜMETTEN YANIT GELDİ

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gürsel Tekin'in iddiasına karşılık, "Sayın Tekin, kaynaklarını açıklasın, kendisine kaynaklarını gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz."dedi. 

Bu haber toplam 1354 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri