Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li İlgezdi'nin 3 değil 15 tane rezidansı varmış

08.07.2015 13:48
Yolsuzluk ve rüşvet olaylarıyla gündeme gelen Ataşehir’in Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi CHP’li Gamze İlgezdi’nin 3 değil, 15 tane milyonlarca liralık rezidans dairelerine sahip olduğu ortaya çıktı.

Bağdat Caddesi'ndeki 15 milyonluk 3 ultralüks rezidans daire skandalıyla gündeme gelen CHP milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin sanılandan daha zengin olduğu ortaya çıktı. Bir zamanlar gecekonduda yaşayan Gamze İlgezdi’nin, Ataşehir’de de 12 rezidans dairesi daha var.

HÜLLE YOLUYLA DEVİR TESLİM

Gamze İlgezdi, nasıl elde edildiği bilinmeyen 12 rezidansı ilk önce eniştesi ,amcası, yengesi ve ablası gibi akrabalarının üzerine kaydettirdi. Ardından da peyder pey hibe yoluyla kendi üzerine aldı. İlginç bir şekilde hızla servetine servet katması sonucu skandalın patlayacağını bildiği için de milletvekili dokunulmazlığına sığındı.

CHP'DE ORTALIK FENA KARIŞTI

Ortaya çıkan skandalların ardından CHP’li Milletvekili Gamze İlgezdi ve Battal İlgezdi’nin partiden ihraç edilmesi gündeme geldi. Parti meclisindeki hararetli tartışmalar ve yükselen aykırı seslere karşın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlgezdi’lerin arkasında durmaya devam ediyor. Çünkü damadı Cenk Nadir ve Özel Kalem Tuncay Ceylan da skandallara konu olan BUZ Rezidans’ta birer daireye sahip.

Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri