Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li İnce'den Askere 'Ağır' Darbe Tahriki

23.12.2012 12:33
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce Malatya'da yaptığı konuşmada askere ağır darbe tahrikinde bulundu.

CHP'lilere ‘Başka kurtarıcı aramayın' diye seslenen Grup Başkanvekili İnce şöyle devam etti: ‘Askerler gelsin darbe yapsın, bizi de düzlüğe çıkarsın' yok öyle bir şey. Askerler kendini kurtaramıyor, seni nasıl kurtarsın?”

Malatya'da ‘İnönü Aile Mezarlığı'nı ziyaret ettikten sonra CHP Malatya İl Başkanlığı'nca gerçekleştirilen İsmet İnönü'yü anma programına katılan İnce, askerin artık darbe yapıp ülkeyi kurtaramayacağını çünkü kendisini bile kurtaracak durumda olmadığını söyledi.

İsmet İnönü'ye yönelik eleştirilerin temelinde ‘Şimdilik Atatürk'e söz söyleyememenin' olduğunu ileri süren İnce, ‘'Bunlarda birazcık vefa olsaydı. Günde beş vakit İnönü'ye, Atatürk'e, CHP'ye dua ederlerdi. Bunları ne kadar eğitirseniz eğitin, bunları öğretmen yapın, doktor yapın, avukat yapın, mühendis yapın, bakan yapın, Başbakan yapın, Cumhurbaşkanı yapın, bunların cibiliyetinde cumhuriyet düşmanlığı var'' diye konuştu.

Bazı yurttaşların içinde bir korku olduğunu ileri süren İnce, şöyle devam etti: ‘'Cumhuriyet bitti, Cumhuriyet'in benzini bitti arıza yaptı, bu iş bitti. Sakın ha, böyle bir şey yok. Bu ülkenin adliyesi, zaptiyesi, tıbbiyesi zapt edilmiştir. Ama merak etmeyin 1919 şartlarından nasıl çıktıysak bundan da öyle çıkacağız. Başka kurtarıcı falan aramayın. ‘Askerler gelsin darbe yapsın bizi de düzlüğe çıkarsın' yok öyle bir şey. Askerler kendini kurtaramıyor seni nereden kurtarsın. Sen kurtaracaksın, sen.”

CİHAN

Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri