Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li İnce'den ilginç sözler

23.04.2013 01:54
CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 'Yalova'dan light komutanlara selam söylüyorum' dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un askerler için 'kağıttan kaplan' demesi ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Salıcı'nın "Sizin koruyamadığınız Cumhuriyet'i biz koruyoruz" çıkışı yapmasından sonra CHP'den komutanlara 'ilginç' bir tepki daha geldi.
 
CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce , ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin açıklamalarını değerlendirirken, "'Başbakan Gazze'ye gitmemeli' diyor. Bu bir danışıklı dövüş. Yani buradan bir kahraman üretmeye çalışacaklar" dedi. İnce, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonuna TSK'nın üst yönetiminin katılacağı yönündeki haberlere de değinerek, "Yalova'dan light komutanlara selam söylüyorum" diye konuştu.
 
Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde CHP'ye katılan Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ'ı makamında ziyaret etti. Çok sayıda partili ile birlikte belediye hizmet binası önüne gelen İnce'yi Başkan Dağ karşıladı. Daha sonra bina önünde partililerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren İnce, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "Akil insanları protesto edenlere, '3-5 çapulcu' diyor. Önceden teröristlere '3-5 çapulcu' denirdi. Şimdi teröristlerle pazarlık yapanları protesto edenlere 'çapulcu' deniliyor. Bu, memleketin geldiği noktanın özetidir" dedi. 
 
'LİGHT KOMUTANLARA SELAM'
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonuna TSK'nın üst yönetiminin katılacağı yönündeki haberlere de değinen İnce şunları söyledi:
 
"Yalova'dan light komutanlara ve NATO paşalarına selam söylüyorum. Biliyorsunuz bizim iki tip paşamız var artık. Bir Türk ordusunun paşaları vardı, bir de NATO paşaları var. Ben NATO paşalarına selam söylüyorum. 23 Nisan'da milli irade tutukludur. 23 Nisan 1920'de kuruldu o Türkiye Büyük Millet Meclisi ama, milletin seçtiği milletvekilleri bugün Silivri'de tutukludur. Eksik milli irade, eksik demokrasi, tutuklu demokrasi vardır. Tayyip Erdoğan'ın ileri demokrasisi işte böyle bir şeydir."
 
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin açıklamalarını değerlendirirken, "'Başbakan Gazze'ye gitmemeli' diyor. Bu bir danışıklı dövüş. Yani buradan bir kahraman üretmeye çalışacaklar" dedi.
Bu haber toplam 1654 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri