Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li İnce'den olay sözler

29.10.2012 16:16
Sert açıklamalarıyla bilinen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yine çok konuşulacak sözler söyledi.

CHP'yi kutuplaşmayı artırmakla suçlayanlara tepki gösteren CHP'li İnce, "Cumhuriyeti sevenler ve sevmeyenler diye ayrılalım. Kutuplaşma olacaksa olsun" diye konuştu.

Habertürk spikeri Didem Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin hedefinde Başbakan Erdoğan vardı.

Erdoğan'ı emrindeki polislerle diktatörlük kurmak istediğini iddia eden İnce, Suriye'de muhaliflere silah verildiğini Türkiye'de ise muhalefetin yürümesine izin verilmediğini söyledi.

İşte İnce'nin konuşmasından satırbaşları:

-Cumhuriyet tarihinin en utanç verici gününü yaşadık. İleri faşizmi iliklerimize kadar hissettik. Milletten korkan bir AKP'yi gördük, polis devletini gördük.

BEBEKLERE GZA SIKTILAR

-Bebeklere dahi gaz sıkıldığını arkadaşlarımdan duydum. Çoluk cocuk demeden gaz sıkıldığını uzaktan gördüm. Arkadaşlarım yakından görmüşler. Seyahat firmalarına yola çıkmamaları için baskı yaptılar.

-Cumhuriyet tarihinin yüz karası bir iktidarla karşı karşıyayız. Baskılara rağmen insanların inancı benim cumhuriyete olan inancımı arttırdı. Cumhuriyeti cephede kurduk meydanlarda kutlarız.

-Cumhuriyetle problemleri ne? Direnmeye devam edeceğiz. Suriye'de muhaliflere silah veriliyor, Türkiye'de muhelefet yürüyemiyor.

AYRILALIM

-Cumhuriyeti sevenler ve sevmeyenler diye ayrılalım. Kutuplaşma olacaksa olsun. İleri faşizmdir. Recep Erdoğan emrindeki polislerle diktatörlük kurmak istiyor. Uzunca bir süredir katılmama yönünde davranış sergiliyoruz. Arkadaşlarımın katılmayacağını tahmin ediyorum. 

Bu haber toplam 2234 defa okunmuştur
cumhuriyet
metin bezci
muharrem ince desene sünni alevi ayrımı yapalım nedeolsa sizin zihniyetiniz bu cumhuriyeti chp kurdu galiba size göre
30 Ekim 2012 Salı 14:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri