Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Kadıköy Belediyesi içkiye yasak getirdi

29.03.2013 11:36
Beyoğlu'nda içkili mekanlara yapılan masa kaldırma operasyonundan sonra, geç saatlere kadar içki içenlerin çevreye verdiği rahatsızlıktan dolayı bir önlem de Kadıköy'de alındı.
CHP'li Kadıköy Belediyesi, ilçe merkezinde içkili mekanların kapanış saatini 24.00'a, tekel bayilerinin kapanış saatini ise 22.00'a çekti.
 
MAHALLELİ RAHATSIZ OLUNCA..
Uygulamanın gerekçesi ise mahalle sakinlerine verilen rahatsızlık. Belediye, Kadife Sokak'taki eğlence mekanlarının önlerindeki masalarda sınırın aşılması ve gece yarısı tekel bayilerinin "açık hava işletmelerine" dönmesiyle mahalleliye verilen rahatsızlık üzerine böyle bir uygulamaya gitti.
 
SOKAK ARALARINDA İÇMEYE BAŞLADILAR
Buna göre, kitlesel olarak tekel bayiinden yapılan içki alışverişiyle sokak aralarında içenlerin sayısı arttı ve kent sakinlerine rahatsızlık verildi. Kadıköy Belediyesi de son çare olarak bölgedeki içkili mekanların kapanış saatini 24.00'a, tekel bayilerinin kapanış saatini de 22.00'a çekti.
 
BU KEZ CHP'Lİ BELEDİYE
Daha önce, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde AK Partili belediyeler tarafından uygulanan bu yöntem sosyal medyada "şeriat mı geliyor?" tartışmalarına yol açarken, bu kez de aynı uygulamaya CHP'li Kadıköy Belediyesi'nin imza atması dikkat çekti.
 
SOSYAL MEDYADA GÜNDEME OTURDU
Sosyal medyada uygulamayı memnuniyetle karşılayanlar olduğu gibi, AK Partili belediyelere benzemekle suçladıkları Kadıköy Belediyesi'ne tepki verenler vardı.
 
"AKP'Lİ YAPSAYDI ORTALIK YIKILIRDI"
Taraf'ın yazı işleri Tuncer Köseoğlu'nun konuyla ilgili tweet'leri de bu konuda hayli ilgi çekiciydi. Geç saatlerde içki satın alan biri olmasına rağmen kararı desteklediğini kaydeden Köseoğlu, "Bunu bir AKP belediyesinin alabileceğini düşünemiyorum. Başta sosyal medya olmak üzere ortalık yıkılırdı" dedi.

 
Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
Gerçek
Onur
Bu, CHP'deki anlayışın değiştiğini değil, AKP'nin CHP'li belediyelere yaptığı baskıyı gösterir.
29 Mart 2013 Cuma 18:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri